33 Niedziela Zwykła – 13 listopada 2022 r.


INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, jak również przeżywamy dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Już za dwa tygodnie rozpoczynamy Adwent, w którym przygotowujemy się do Świąt Narodzenia Pańskiego. Już teraz zapraszamy do uczestnictwa w roratach. Od następnej niedzieli będzie można się zaopatrzyć w lampiony dla dzieci. Zachęcamy do licznego uczestnictwa.

Za tydzień w niedziele o godz. 10 aspiracji przygotowujący się na ministrantów otrzymają kapturki, serdecznie dziękujemy rodzicom za umożliwienie służenia chłopcom przy ołtarzu.

         W liturgii tego tygodnia przeżywamy m.in.: 

– we wtorek wspomnienie św. Dydaka z Alcali, patrona braci zakonnych. W tym dniu modlić się będziemy w intencji brata Klawera,

– w czwartek święto św. Elżbiety Węgierskiej, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich,

– w piątek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc.

Miesiąc temu rozpoczęliśmy wybory do rady parafialnej w naszej parafii. Przypominamy, że na karcie wyborczej, oznaczonej pieczęcią parafialną, wpisujemy imiona i nazwiska dwóch kandydatów. Nie podpisujemy się na karcie. Wybory są anonimowe. Karty wyborcze są do zabrania po Mszach Świętych w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Przy wydawaniu kart zapisujemy tylko imię i nazwisko oraz adres po to, aby zaznaczyć na liście, że karta zastała już wydana osobie, która ma prawo wyborcze. Prawo do głosowania ma każdy parafianin, który ukończył 18. rok życia. Kandydatami na członków do rad duszpasterskich mogą być katolicy pełnoletni, którzy przyjęli sakrament bierzmowania, czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty wiernych i są znani z życia zgodnego z zasadami nauki katolickiej. Kandydatami są także osoby, które obecnie należą do rady parafialnej. Wybory potrwają do niedzieli 20. listopada włącznie.

Nabożeństwo Wypominkowe jest codziennie o godz. 16.30, wraz z odmawianą Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Za tydzień po Mszach Świętych odbędzie się kiermasz ciast na poczet leczenia 10- miesięcznego Oliwiera Komana z Wadowic.  Z inicjatywą wyszły panie Anna Radwan i Pani Karolina Godula. U chłopca stwierdzono rdzeniowy zanik mięśni SMA to choroba genetyczna. Terapia najdroższym lekiem świata. Prosimy o dołączenie się do tej inicjatywy.

Franciszkańska młodzież oazowa wraz z o. Tomaszem, pragnie serdecznie podziękować za wszelkie złożone ofiary i entuzjastyczną odpowiedz ze strony naszych parafian w wspieraniu akcji rozprowadzania zniczy. Środki te przybliżają młodzież do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w następnym roku. Bóg zapłać !

Z witryny literackiej pod chórem polecamy czasopisma religijne oraz przydatne informatory dla rodziców. Polecamy kalendarze z Świętymi i błogosławionymi na 2023 r. w formacie A3.

Wszystkim parafianom i dobrodziejom życzymy mocnej wiary, ufności w Boże prowadzenie, zdrowia i doświadczania opieki Matki Najświętszej.