32 Niedziela Zwykła – 6 listopada 2022 r.


INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych  adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00.

W liturgii tego tygodnia obchodzimy :

W środę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

W czwartek wspomnienie obowiązkowe św. Leona Wielkiego, papieża

W piątek wspomnienie obowiązkowe św. Marcina z Tours, biuskupa

Nabożeństwo Wypominkowe jest codziennie o godz. 16.30, wraz z odmawianą Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W piątek 11. listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 modlić się będziemy szczególnie w intencji naszej Ojczyzny.

Trzy tygodnie temu rozpoczęliśmy wybory do rady parafialnej w naszej parafii. Przypominamy, że na karcie wyborczej, oznaczonej pieczęcią parafialną, wpisujemy imiona i nazwiska dwóch kandydatów. Nie podpisujemy się na karcie. Wybory są anonimowe. Karty wyborcze są do zabrania po Mszach Świętych w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Przy wydawaniu kart zapisujemy tylko imię i nazwisko oraz adres po to, aby zaznaczyć na liście, że karta zastała już wydana osobie, która ma prawo wyborcze. Prawo do głosowania ma każdy parafianin, który ukończył 18. rok życia. Kandydatami na członków do rad duszpasterskich mogą być katolicy pełnoletni, którzy przyjęli sakrament bierzmowania, czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty wiernych i są znani z życia zgodnego z zasadami nauki katolickiej. Kandydatami są także osoby, które obecnie należą do rady parafialnej. Wybory potrwają do niedzieli 20. listopada włącznie.

Z witryny literackiej pod chórem polecamy czasopisma religijne oraz przydatne informatory dla rodziców. Polecamy kalendarze z Świętymi i błogosławionymi na 2023 r. w formacie A3.

Wszystkim parafianom i dobrodziejom życzymy mocnej wiary, ufności w Boże prowadzenie, zdrowia i doświadczania opieki Matki Najświętszej.