30 Niedziela Zwykła 27.10.2019


  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Dlatego po Mszy Świętej o godzinie 12.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odśpiewamy hymn: Ciebie Boga wysławiamy.

 

  1. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte do południa jak w porządku niedzielnym. O godz. 14.00 Msza Święta w kaplicy cmentarnej w intencji zmarłych, których imiona polecamy w Wypominkach. Po Mszy świętej procesja z wypominkami i modlitwami za zmarłych. Wypominki można składać na tacę lub po Mszy Świętej. W uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie wieczornej Mszy Świętej. W tym dniu jesteśmy zobowiązani, pod sankcją grzechu ciężkiego, do uczestnictwa we Mszy Świętej. Z racji Uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje post i można spożywać potrawy mięsne.

 

  1. Spowiedź święta z racji pierwszego piątku będzie w czwartek od godziny 16.00, a Komunię Świętą pierwszopiątkową będzie można przyjąć w uroczystość Wszystkich Świętych.

 

  1. W sobotę, 2 listopada, obchodzić będziemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza Święta na cmentarzu parafialnym o godz. 9.00, a w kościele o 17.00.

 

  1. Z racji Uroczystości Wszystkich Świętych odwiedziny chorych będą w piątek 8 listopada od godziny 8.30. Z racji nieobecności o. proboszcza odwiedziny chorych będzie miał tylko o. wikary.

 

  1. Odpowiadając na prośbę Abpa Marka Jędraszewskiego, naszego Ordynariusza, od dnia 1 listopada do końca roku 2020. codziennie pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy, a następnie rozważymy jedną tajemnicę różańca i odmówimy litanię do św. Jana Pawła II z racji setnej rocznicy jego urodzin. Tak oto poparł to wezwanie do modlitwy: “W tej dramatycznej godzinie naszych czasów potrzebna jest nam wszystkim wielka postawa czuwania. Potrzebna jest nam również wielka modlitwa – za siebie, za nasze rodziny, za nasz polski naród, za Kościół, za Europę. Kształt tej modlitwy wyraził św. Jan Paweł II w swoim biskupim, a  następnie papieskim zawołaniu: „Totus Tuus”. Był on „cały dla Maryi” – a przez to „cały dla Chrystusa”. Tym samym wyznaczył on nam duchową drogę, którą winniśmy zdążać: przez Maryję do Chrystusa – aby uzyskać bezcenny pokój serca i na co dzień żyć nadzieją osiągnięcia życia wiecznego”. Jest to zatem modlitewny maraton za Kościół i Ojczyznę.

 

  1. Nabożeństwo Wypominkowe jest codziennie o godz. 16.40, włączone w tym miesiącu w adorację Najświętszego Sakramentu. Msze święte w intencji zmarłych polecanych w Wypominkach sprawujemy przez całą Oktawę uroczystości Wszystkich Świętych.

 

  1. W dniu 8. listopada Młodzież Franciszkańska i Oaza Dzieci Bożych zapraszają wszystkich parafian po Mszy Św. wieczornej na 45-minutową adorację Najświętszego Sakramentu w intencji naszych bliskich zmarłych.

 

  1. Dnia 28 października swoje imieniny obchodzi br. Tadeusz Małysa. Wszystkich chętnych zapraszamy na Mszę Św. w intencji solenizanta w poniedziałek o godzinie 17:00.

 

  1. Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom br. Tadeuszowi oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej.