29 Niedziela Zwykła 20.10.2019


  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny, dlatego dziękujemy za wszystkie ofiary, które dziś zostały złożone na tacę, a które przeznaczymy na potrzeby naszych ojców posługujących na misjach.

 

  1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy m.in.:

– we wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II,

– w środę święto św. Jana Kapistrana, prezbitera, założyciela naszej bernardyńskiej Prowincji zakonnej.

 

  1. Nabożeństwa Różańcowe sprawowane są codziennie w naszym kościele o godz. 16.30 – po różańcu celebrowana jest Msza Święta. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tych pięknych nabożeństwach.

 

  1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się promocja naszych ministrantów. Jest 10. nowych kandydatów na ministrantów. Wyrażamy wdzięczność rodzicom i opiekunom tych dzieci, że znajdują czas na religijne wychowywanie swoich pociech i, roztropnie dysponując ich czasem, pozwalają im służyć przy ołtarzu.

 

  1. Dzisiaj w całej Polsce prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych pośród wiernych Kościoła rzymskokatolickiego, tj. uczęszczania na niedzielną Mszę Świętą oraz przyjmowania Komunii Świętej.

 

  1. Obchodziliśmy w całej Polsce XIX Dzień Papieski. Składając dzisiaj ofiary pieniężne do puszek, wspieramy utalentowaną młodzież poprzez działalność Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzieło to jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

 

  1. W ubiegłą niedzielę zbierana była taca inwestycyjna na ogrzewanie kościoła, która wyniosła 4.744 zł. Składamy Wam serdeczne podziękowania, życząc obfitych Bożych łask.

 

  1. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej pamięci o tych, którzy już odeszli do Pana. W naszej świątyni, będą sprawowane Msze Święte w intencji zmarłych, których imiona wspominać będziemy codziennie przed Mszą Świętą. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach. Kartki z CZYTELNIE wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać na tacę lub po Mszy świętej, czy też w kancelarii parafialnej.

 

  1. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza “Gościa Niedzielnego” i “Źródła”. Redakcja czasopisma “Gość Niedzielny” informuje, że od przyszłego tygodnia wzrośnie o 1 zł cena egzemplarza i będzie wynosić 6 zł.

 

  1. Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask, wstawiennictwa św. Jana Pawła II i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z  Bogiem przeżytego tygodnia.