28 Niedziela Zwykła 13.10.2019


  1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy m.in. w piątek święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia.

 

  1. Dzisiaj 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się godzinę wcześniej, a zatem o godz. 16.00 – Nieszpory, następnie o godz. 17.00 Msza Święta, a po Mszy różaniec.

 

  1. Nabożeństwa Różańcowe sprawowane są codziennie w naszym kościele o godz. 16.30 – po różańcu celebrowana jest Msza Święta. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tych pięknych nabożeństwach.

 

  1. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższy wtorek 15 października o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznawać i zgłębiać Boże Słowo.

 

  1. W przyszłą niedzielę 20 października podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się promocja naszych ministrantów. Jest 9. nowych kandydatów na ministrantów. Na tę uroczystość serdecznie zapraszamy rodziców, rodzeństwo, starszych członków rodzin, a także młodzież i dzieci.

 

  1. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci o tych, którzy już odeszli do Pana. W naszej świątyni, będą sprawowane Msze Święte w intencji zmarłych, których imiona wspominać będziemy codziennie przed Mszą Świętą. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach. Kartki z CZYTELNIE wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać na tacę lub po Mszy świętej, czy też w kancelarii parafialnej.

Główną pomocą dla zmarłych jest nasza modlitwa i różne formy ofiary. Naszą miłość do naszych bliskich zmarłych wyrażamy też przez troskę o miejsce ich doczesnego spoczynku. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim, którzy przez cały rok troszczą się o cmentarz i o groby swoich bliskich. Przy tej okazji prosimy, aby nie wywozić śmieci ze swoich domów do kontenera na cmentarzu. Gospodarka odpadami na terenie naszej gminy jest na tyle dobrze zorganizowana, że nie potrzeba posuwać się do tego rodzaju nieuczciwości. Prosimy także nie wyrzucać śmieci, chwastów, wypalonych zniczy za ogrodzenie cmentarza, ale do wyznaczonych pojemników przy wejściu na cmentarz.

 

  1. Jutro 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, katechetom i pracownikom szkół składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, potrzebnych łask i cierpliwego oczekiwania owoców swojej pracy. Z tej okazji ksiądz Wiesław Cygan, dziekan i proboszcz parafii w Kalwarii Zebrzydowskiej serdecznie zaprasza Dyrekcję, Nauczycieli, Wychowawców, Pedagogów i Katechetów na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na spotkanie przy wspólnym stole jutro w Dniu Nauczyciela.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę wybieramy władze do parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej. Udział w wyborach, zgodnie z sumieniem, jest obowiązkiem wszystkich, a dla katolików świeckich jest powinnością wynikająca z ich chrześcijańskiego powołania i jedną z form ewangelizacyjnej misji w świecie. Bądźmy zatem aktywni w głosowaniu i idźmy do urn wyborczych.

 

  1. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza “Gościa Niedzielnego” i “Źródła”.

 

  1. Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, osobom troszczącym się o chorych i wszystkim pracownikom Służby Zdrowia, a także  Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask, wstawiennictwa św. Łukasza i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z  Bogiem przeżytego tygodnia.