3 Niedziela Wielkiego Postu – 7.03.2021 r.


Dzisiaj po Mszy Świętej godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

Trwa czas Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30,

Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 7.40,

Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. z kazaniem pasyjnym o godz. 12.00.

 

W środę rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością św. Józefa.

 

Pragniemy poinformować, że rekolekcje parafialne rozpoczną się 21. marca w 5. Niedzielę Wielkiego Postu. Prosimy o modlitwę w intencji duchowej odnowy naszej parafii oraz za Ojca rekolekcjonistę.

 

Tradycyjnie w czwartki Wielkiego Postu w “Piwnicy” przy kaplicy “Domu Kajfasza” oraz w piątki, w kościele “Trzeciego Upadku” o godz. 6.30 sprawowane są Msze Święte z kazaniem pasyjnym i Gorzkie Żale.

 

Na bocznym ołtarzu znajdują się baranki na stół wielkanocny. Zebrane ofiary przeznaczone są na dzieła Caritas Archidiecezji krakowskiej.

 

W Polsce działa nowa stacja telewizyjna, która należy do rodziny katolickich telewizji EWTN. Codziennie transmituje modlitwy z Jasnej Góry, Tyńca, Niepokalanowa i produkuje własne programy. Jej charyzmatem jest propagowanie nauczania i tradycji Kościoła katolickiego po to, by umożliwiać duchowy wzrost wiernych. Telewizja ta działa w 150 krajach. Programy tej telewizji można oglądać na platformie cyfrowej AVIOS lub na YouTube. Telewizja EWTN nie emituje reklam i jest wolna od polityki.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś zachęcamy do nabywania specjalnego numeru “Gościa Niedzielnego” poświęconego świętemu Józefowi.

 

Wszystkim Kobietom z racji przypadającego jutro Ich Święta składamy najlepsze życzenia: obfitych łask, zdrowia i opieki Matki Najświętszej.