2 Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021 r.


Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Ad gentes (Do narodów) – czyli Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętajmy w naszej modlitwie o misjonarzach, którzy oddają swoje życie innym, żyjąc na obczyźnie.

 

Trwa czas Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30,

Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 7.40,

Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. z kazaniem pasyjnym o  godz. 12.00.

 

W poniedziałek 1. marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”. Dziękujemy za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i za krew przelaną w obronie naszej Ojczyzny.

 

W czwartek 4. marca święto św. Kazimierza Królewicza, patrona naszej Archidiecezji.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej. W pierwszy czwartek, podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30. W sobotę wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy przeciwko Jej Osobie.

 

W piątek w kościele III Upadku od godz. 15.00 do północy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Porządek adoracji znajduje się w gablocie.

 

Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą Świętą, a w piątek spowiedź dzieci od godz. 16.00.

 

Pragniemy poinformować, że rekolekcje parafialne rozpoczną się 21. marca w 5. Niedzielę Wielkiego Postu. Prosimy o modlitwę w intencji duchowej odnowy naszej parafii oraz za Ojca rekolekcjonistę.

        

Tradycyjnie w czwartki Wielkiego Postu w “Piwnicy” przy kaplicy “Domu Kajfasza” oraz w piątki, w kościele “Trzeciego Upadku” o godz. 6.30 sprawowane są Msze Święte z kazaniem pasyjnym i Gorzkie Żale.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.