3 Niedziela Adwentu – 13.12.2020 r.


Rozpoczynamy dzisiaj kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin, a od środy nowennę do Dzieciątka Jezus.

W dzisiejszą niedzielę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, modlimy się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny, a także za ofiary tamtego okresu. O godz. 19.30 zapalmy w naszych oknach Światło Wolności. Wyraźmy, przede wszystkim, przez naszą modlitwę wdzięczność wobec osób i rodzin, które znosiły represje walcząc o podstawowe prawa i wolność naszego narodu.

Papież Franciszek postanowił, że od 8 grudnia tego roku, do dnia 8 grudnia 2021 roku, będzie obchodzony w Kościele katolickim specjalny Rok Świętego Józefa. W tym roku upływa 150 lat, od kiedy błogosławiony papież Pius IX, poruszony ciężką i bolesną goryczą czasów, w których znajdował się Kościół prześladowany przez wrogów, ogłosił Świętego Józefa Patronem Kościoła Katolickiego. Niech wszyscy wierni, poprzez modlitwy i dobre czyny, z pomocą Świętego Józefa, Opiekuna Świętej Rodziny z Nazaretu, starają się uzyskać pociechę i ulgę w ciężkich ludzkich utrapieniach, które dręczą współczesny świat.

Pragniemy ożywić kult św. Józefa także w naszej parafii. Dlatego od stycznia podczas codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą Świętą wieczorną będziemy się modlić litanią do św. Józefa.

Dziękujemy sporej grupie wiernych za wspólną modlitwę w naszym kościele podczas “Godziny łaski” 8 grudnia.

“Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP” śpiewamy w niedziele adwentowe o godz.7.40.

W dni powszednie Adwentu o godz. 17.00 „Roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej, na którą serdecznie zapraszamy.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na Mszę Świętą zwaną “Pasterką” oraz na “Różaniec do granic czasu” 31 grudnia, a także na Mszę Świętą o północy w noc sylwestrową.

Na bocznych ołtarzach znajdują się świece “Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” i opłatki. Zebrane ofiary będą przekazane dla Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy po raz dwudziesty pierwszy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Dlatego dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: nasz parafianin śp. Władysław Gruszczyński oraz śp. Zofia Wikiera mama O. Fabiana, wikariusza naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się w Budach Łańcuckich  we wtorek 15 grudnia o godz. 10.45. Organizujemy wyjazd busem. Jest 15 wolnych miejsc. Wyjazd we wtorek o godz. 7.00 od kaplicy “Pożegnania z Apostołami”. Zapisy do poniedziałku w kancelarii. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…