4 Niedziela Adwentu – 20.12.2020 r.


Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do religijnego przeżywania tej uroczystej wieczerzy w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem. Jest to okazja, może jedyna w roku, do pojednania się, wyciągnięcia ręki na zgodę do kogoś z bliskich, znajomych czy w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu. Zachowajmy również wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w czasie wieczerzy wigilijnej. Najważniejsze jest wewnętrzne przygotowanie do Świąt poprzez szczerą spowiedź.

Spowiedź Święta podczas Mszy Świętych, a w tygodniu od godz. 16.00. Natomiast w wigilię Bożego Narodzenia, spowiedź od godz. 7.00 do godz. 13.00.

W wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia będzie Msza Święta o godz. 7.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00. Zapraszamy na Pasterkę o północy. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia Poczętego SOS.

W pierwszy i drugi dzień Świąt porządek Mszy Świętych niedzielny.

W uroczystość Bożego Narodzenia, na prośbę wiernych z kilku parafii po Mszy Świętej o godz. 17.00, w naszym kościele, rozpocznie się czuwanie modlitewne w duchu objawień Matki Bożej w Medjugorie. O godz. 18.00 dwie części różańca, o 19.00 Msza Święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy.

Na bocznym ołtarzu znajdują się świece “Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” i opłatki. Zebrane ofiary będą przekazane dla Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

W tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich od domu do domu. Odwiedzimy w domach te rodziny, które sobie tego życzą i pragną, aby się wspólnie pomodlić. Prosimy, aby zainteresowane rodziny indywidualnie umawiały się z duszpasterzem na dany dzień telefonicznie lub w kancelarii parafialnej. Nie chcemy natomiast zostawiać bez modlitwy i błogosławieństwa naszych parafian. Dlatego serdecznie zapraszamy do naszego kościoła mieszkańców danego rejonu na Mszę Świętą w Waszej intencji. Po Mszy świętej będą rozdawane tradycyjne obrazki kolędowe oraz egzorcyzmowana i poświęcona woda. Kto będzie chciał, może nas wtedy wesprzeć ofiarą. Plan Mszy Świętych w intencji rodzin z danego rejonu umieścimy w gablocie i na stronie internetowej. Msze Święte kolędowe rozpoczną się od 28 grudnia. Jeżeli ktoś nie będzie mógł przyjść w danym dniu, może to uczynić w innym.

We wtorek podczas Mszy Świętej wieczornej harcerze przekażą naszej parafii “Betlejemskie Światło Pokoju”. Prosimy przynieść świece.

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Dziękujemy za życzliwość i ofiary przekazywane na utrzymanie kościoła  i naszego domu zakonnego.

Na czas bezpośrednich przygotowań do Świąt życzymy dużo cierpliwości i wzajemnej życzliwości.