2 Niedziela Adwentu – 6.12.2020 r.


Dzisiaj przypada Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Zamiarem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.

Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00.

We wtorek 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu, o godz. 16.30 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu zaśpiewamy “Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP”. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do udziału we Mszy Świętej, podczas której osoby które brały udział w rekolekcjach internetowych “Oddanie 33” będą mogły złożyć osobisty akt oddania się Matce Najświętszej.

Także w tę wielką uroczystość przeżywamy GODZINĘ ŁASKI między godziną 12.00 a 13.00. Dzień ten łączy się z objawieniem Maryi. – To 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała:

Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

         W ten dzień szczególnie módlmy się w intencji nawrócenia zatwardziałych grzeszników, a szczególnie kapłanów, którzy porzucili stan kapłański. Takie jest bowiem przesłanie i polecenie Maryi. Zachęcamy gorąco do modlitwy w domu, w tym dniu i o tej godzinie.

“Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP” śpiewamy w niedziele adwentowe o godz. 7.40.

W dni powszednie Adwentu o godz. 17.00 w naszym kościele są Roraty. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach. Prosimy wszystkich do zabierania świec lub lampionów na Roraty.

W przyszłą niedzielę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

Na bocznych ołtarzach znajdują się świece “Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” i opłatki. Zebrane ofiary będą przekazane dla Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Powierzamy się wstawiennictwu Matki Najświętszej oraz patrona dnia dzisiejszego – św. Mikołaja, wypraszając wszystkim chrześcijanom na Wschodzie, a także sobie i naszym rodzinom Bożą opiekę i błogosławieństwo.