1 Niedziela Adwentu – 29.11.2020 r.


Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela o podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do Świąt Narodzenia Pańskiego, czyli objawienia się Boga w ludzkim ciele, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, ponieważ Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale na końcu czasów, jak to sam zapowiedział.

Rozpoczynamy dzisiaj nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki naszej Prowincji zakonnej.

Jutro obchodzimy święto św. Andrzeja, Apostoła.

Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00.

“Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP” śpiewamy w niedziele adwentowe o godz. 7.40.

W dni powszednie Adwentu o godz. 17.00 w naszym kościele są Roraty, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w Roratach, na które prosimy przynosić świece lub lampiony. Ponieważ dzisiaj rozpoczyna się nowy rok liturgiczny, stąd materiały roratnie przybliżą uczestnikom spotkań adwentowych głębię i piękno Eucharystii, czyli “Cudu nad cudami”.

 

W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej.
W pierwszy czwartek, podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Przedświąteczne odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie. W piątek od godz. 15.00 do północy w kościele III Upadku trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Porządek adoracji umieszczony jest w gablocie. W sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą Świętą od godz. 16.30, a w pierwszy piątek spowiedź dzieci od godz. 16.00.

Na bocznych ołtarzach znajdują się świece “Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” i opłatki. Zebrane ofiary będą przekazane dla Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.