28 Niedziela Zwykła – 9 października 2022 r.

28 Niedziela Zwykła – 9 października 2022 r.


W czwartek 13. października zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się godzinę wcześniej. A zatem o godz. 16.00 są Nieszpory i śpiewana Litania Loretańska, o godz. 17.00 Msza Święta, a po Mszy różaniec.

 

Nabożeństwa Różańcowe sprawowane są codziennie, za wyjątkiem Nabożeństwa Fatimskiego, o godz. 16.30. Po różańcu celebrowana jest Msza Święta.

 

Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci o tych, którzy już odeszli do Pana. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach. Kartki z CZYTELNIE wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać na tacę lub po Mszy świętej, czy też w kancelarii parafialnej.

 

Prosimy, aby przy kupowaniu zniczy i lampionów zwrócić uwagę na to, aby były one bez świętych wizerunków Pana Jezusa, Matki Bożej czy samego krzyża, ponieważ wszystkie one wyrzucane są później do śmieci. W ten sposób dokonuje się prawdziwa profanacja, która czyniona świadomie i dobrowolnie, jest grzechem ciężkim.

 

Dzisiaj w całej Polsce prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych pośród wiernych Kościoła rzymskokatolickiego, tj. uczęszczania na niedzielną Mszę Świętą oraz przyjmowania Komunii Świętej.

 

Jesteśmy parafią istniejącą od 30. lat. Wspólnie przeżyliśmy ostatnio Misje Święte, które odnowiły nas wewnętrznie. Przygotowujemy się teraz jako parafia do wyboru kandydatów do Rady Parafialnej. Przez 30 lat w tym względzie nie było żadnych zmian. Bardzo dziękuję tym naszym radnym, którzy przez ten długi czas służyli swoją radą i pomocą. Na przyszłą niedzielę będą przygotowane karty, na których wypiszemy imię i nazwisko jednego kandydata do Rady Parafialnej. Spośród tych, którzy uzyskają największą liczbę głosów i wyrażą zgodę do udziału w wyborach, przez ponowne głosowanie będą wyłonieni nowi radni. Szczegóły zostały omówione podczas kazania.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer “Gościa Niedzielnego” miesięcznik dla dzieci pt. “Staś”.

 

W piątek 14. października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, katechetom i pracownikom szkół, a także solenizantkom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, potrzebnych łask, cierpliwości i darów Ducha Świętego.