27 Niedziela Zwykła – 2 października 2022 r.

27 Niedziela Zwykła – 2 października 2022 r.


Od 1. października Msze Święte wieczorne są celebrowane w naszym kościele o godz. 17.00.

 

Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

W liturgii tego tygodnia obchodzimy m.in.:

– we wtorek 4. października uroczystość św. Franciszka z Asyżu założyciela naszego Zakonu,

– w środę wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej,

– w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 

Nabożeństwa Różańcowe sprawowane są codziennie o godz. 16.30 – po różańcu celebrowana jest Msza Święta. Zachęcamy do uczestnictwa w tych pięknych nabożeństwach także dzieci i młodzież.

 

W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej. W pierwszy czwartek, podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30. Natomiast od godz. 15.00 do północy w kościele III Upadku adorować będziemy Najświętszy Sakrament – porządek adoracji umieszczony jest w gablocie. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy swoje i innych ludzi. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą Świętą, a w piątek spowiedź dzieci od godz. 16.00.

 

Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższą środę 5. października o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznawać i zgłębiać Boże Słowo.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer czasopisma “Gość Extra” poświęcony tematyce Bożego Miłosierdzia oraz miesięcznik dla dzieci “Staś”.

 

Życzymy spokojnego i błogosławionego tygodnia.