26 Niedziela Zwykła – 25 września 2022 r.


Dzisiejszą niedzielą kończymy Misje Święte w naszej parafii, prowadzonew 30. rocznicę jej erygowania. Serdecznie dziękujemy Ojcu Flawianowi Bularzowi za świadectwo wiary, mądre i przemodlone nauki oraz za towarzyszenie nam w duchowej odnowie. Dziękujemy wszystkim parafianom i sympatykom naszego kościoła, którzy czynnie uczestniczyli w Misjach Świętych, i także przez internet wielbili z nami Boga. Ten zaczyn głoszonego Słowa Bożego, modlitwy i sakramentów świętych nich stanie się zadatkiem duchowej odnowy całej parafii – wiernych  i duszpasterzy, którym niech Pan Bóg daje wzrastanie w Jego łasce. Przy tej okazji dziękujemy Panu Krzysztofowi Dostalowi za odnowienie krzyża misyjnego, a Panu Krzysztofowi Burdkowi za wykonanie pamiątkowej marmurowej tabliczki misyjnej.

 

W liturgii tego tygodnia obchodzimy m.in.:

– w czwartek, święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

– w sobotę wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

 

Od soboty tj. od 1. października Msze Święte w naszym kościele będą celebrowane o godz. 17.00 – zarówno w dni powszednie, jak i w niedziele.

 

W sobotę rozpoczynamy Nabożeństwa różańcowe, które w październiku odprawiane są w naszym kościele, zarówno w dni powszednienie, jak i w niedziele, o godz. 16.30. Po nabożeństwie różańcowym celebrowana jest Msza Święta. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tych pięknych nabożeństwach. Kochajmy Maryję i szanujmy Ją jako Matkę Pana Jezusa i naszą.

 

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 10.00.

 

Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12.00, na zakończenie Misji i po procesji do krzyża misyjnego, będzie śpiewał jeden z najstarszych chórów gospel w Polsce, “Grodzka Gospel Chór” z Krakowa, założony w 1999 r. przez Dunkę Panią Leę Kjeldsen. Chór gościliśmy już niejednokrotnie w naszej parafii.

 

Rada Rodziców oraz społeczność szkolna szkoły podstawowej w Brodach serdecznie zaprasza na piknik “Jesienne Przysmaki” w niedzielę 25. września. Rozpoczęcie o godz. 14.00 na placu przy szkole. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Życzymy spokojnego i błogosławionego tygodnia.