25 Niedziela Zwykła – 18 września 2022 r.

25 Niedziela Zwykła – 18 września 2022 r.


Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Misje Święte w naszej parafii, w 30. rocznicę jej erygowania. Serdecznie witamy, znanego nam już i polubianego przez słuchających, Ojca Flawiana Bularza – współbrata z naszego klasztoru w Lublinie, który będzie nam towarzyszył w duchowej odnowie do przyszłej niedzieli. Msze Święte z nauką dla wszystkich są o godz. 7.00 oraz 18.00. Od poniedziałku do środy, w ramach czasu na rekolekcje, w Misje włączą się dzieci i młodzież wraz z nauczycielami z naszej szkoły. Podczas rekolekcji 15 minut przed każdą Mszą Świętą będziemy się modlić koronką do Bożego Miłosierdzia. Godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu lub inne nabożeństwa będą po Mszach Świętych wieczornych. W piątek od godz. 10.00 do godz. 13.00 będzie objazd chorych, a od godz. 17.00 będzie spowiedź rekolekcyjna. W sobotę będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy wpisywać się na listę, tak jak to czynimy w Wielkim Tygodniu. Zakończenie Misji w przyszłą niedzielę. Ofiary zbierane podczas Mszy Świętych od czwartku do soboty przeznaczone będą na potrzeby klasztoru w Lublinie, jako nasza wdzięczność o. Flawianowi za głoszone Słowo Boże. Czym są Misje Parafialne informowaliśmy szczegółowo w ubiegłą niedzielę. Serdecznie zapraszamy do udziału w Misjach Świętych. Prosimy o rezerwowanie sobie czasu na to ważne wydarzenie. Przy wyjściu z kościoła wyłożony jest szczegółowy program Misji. Zabierzmy go do domu i zanieśmy także sąsiadom i znajomym. Program dostępny jest także na parafialnej stronie internetowej www.brody.bernardyni.pl oraz w gablocie.

 

W liturgii tego tygodnia obchodzimy m.in.:

– w środę 21. września święto św. Mateusza, Apostoła,

– w piątek wspomnienie św. Ojca Pio, prezbitera,

 

W ubiegłą niedzielę zbierana była taca inwestycyjna, która wyniosła 4.326 zł. z przeznaczeniem na ogrzewanie naszego kościoła i domu zakonnego. Dziękujemy pewnej rodzinie z naszej parafii za ofiarowanie kilku kubików wysokiej jakości drewna opałowego.

 

Na prośbę naszego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego dzisiaj po Mszach Świętych organizowana jest zbiórka ofiar na rzecz grup młodzieżowych działających przy parafii, w dekanacie oraz w całej archidiecezji. Pozyskane fundusze są wsparciem w nowych podejmowanych inicjatywach, mających na celu ewangelizację i formację młodego pokolenia.

 

W sobotę 24. września serdecznie zapraszamy wraz z rodzicami i rodzeństwem: Franciszkańską Młodzież Oazową, Oazę Dzieci Bożych, lektorów, ministrantów i kandydatów. O godz. 14.00 będzie Msza Święta, wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu i grill w naszym ogrodzie.

 

Z wielką radością informujemy, że w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00, na zakończenie Misji i po procesji do krzyża misyjnego, będzie śpiewał jeden z najstarszych chórów gospel w Polsce, Grodzka Gospel Chór z Krakowa, założony w 1999 r. przez Dunkę Panią Lee Kjeldsen. Chór gościliśmy już niejednokrotnie w naszej parafii.

 

Rada Rodziców oraz społeczność szkolna szkoły podstawowej w Brodach serdecznie zaprasza na piknik “Jesienne Przysmaki” w niedzielę 25. września. Rozpoczęcie o godz. 14.00 na placu przy szkole. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Życzymy spokojnego i błogosławionego tygodnia.