26 Niedziela Zwykła – 26.09.2021 r.


W liturgii tego tygodnia obchodzimy m.in.:

– w środę, święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

– w piątek wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,

– w sobotę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

 

Od piątku (1 października) Msze Święte w naszym kościele będą celebrowane o godz. 17.00 – zarówno w dni powszednie, jak i w niedziele.

 

W piątek rozpoczynamy Nabożeństwa różańcowe, które w październiku odprawiane są w naszym kościele, zarówno w dni powszednienie, jak i w niedziele, o godz. 16.30. Po nabożeństwie różańcowym sprawowana jest Msza Święta. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tych pięknych nabożeństwach.

 

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 10.00.

 

W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej. W pierwszy piątek Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30, natomiast od godz. 15.00 do północy w kościele III Upadku adorować będziemy Najświętszy Sakrament – porządek adoracji umieszczony jest w gablocie. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy swoje i innych ludzi. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą Świętą, a w piątek spowiedź dzieci od godz. 16.00. W sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

 

Dzisiaj w całej Polsce prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych pośród wiernych Kościoła rzymskokatolickiego, tj. uczęszczania na niedzielną Mszę Świętą oraz przyjmowania Komunii Świętej.

 

Nauki przedmałżeńskie prowadzone są przy sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej przez cztery niedziele października. Rozpoczęcie za tydzień 3. października o godz. 12.30.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.