27 Niedziela Zwykła – 3.10.2021 r.


Od 1. października Msze Święte wieczorne są celebrowane w naszym kościele o godz. 17.00.

 

Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

W liturgii tego tygodnia obchodzimy m.in.:

– w poniedziałek święto św. Franciszka z Asyżu założyciela naszego Zakonu. W tym dniu w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej 3. naszych braci złoży wieczyste śluby zakonne: ubóstwa, czystości i posłuszeństwa. Otoczmy ich naszą serdeczną modlitwą,

– we wtorek wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej,

– w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 

Nabożeństwa Różańcowe sprawowane są codziennie o godz. 16.30 – po różańcu celebrowana jest Msza Święta. Zachęcamy do uczestnictwa w tych pięknych nabożeństwach także dzieci i młodzież.

 

Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższy wtorek 5. października o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznawać i zgłębiać Boże Słowo.

 

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na Misterium słowno – muzyczne w wykonaniu Jana Malika pt. ” Pieta w łubinach cienistej polany”. Odbędzie się ono dnia 16. października b.r. w sobotę o godz. 17.45.

 

Rada Rodziców oraz społeczność szkolna SP w Brodach zaprasza na piknik “Jesienne przysmaki” 9 października b.r. Start o godz. 14.00 na placu przy szkole w Brodach. W programie: konkursy, kiermasze, loterie, zabawy i inne atrakcje. Dochód z pikniku zostanie przeznaczony na zakup monitora interaktywnego dla uczniów.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.