25 Niedziela Zwykła – 19.09.2021 r.


W liturgii tego tygodnia obchodzimy m.in.:

– w czwartek 23. września wspomnienie św. Ojca Pio, prezbitera,

– w sobotę wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa – prezbitera, patrona naszej bernardyńskiej Prowincji zakonnej i patrona miasta Warszawy.

 

W sobotę po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu.

 

W przyszłą sobotę 25. września w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach swoją XII pielgrzymkę przeżywać będzie Żywy Różaniec. Program pielgrzymkowy rozpoczyna się w Sanktuarium o godz. 10.00. Od kilku lat jeździliśmy wspólnie, ale ze względu na wcześniej zaplanowane wydarzenia duszpasterskie, bardzo prosimy, aby w tym roku zorganizować się indywidualnie samochodami prywatnymi. Na tę pielgrzymkę serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy kochają Matkę Bożą i modlitwę różańcową.

 

W ubiegłą niedzielę zbierana była taca inwestycyjna, która wyniosła 1.953 zł. Przygotowujemy się do odnowienia tabernakulum w naszym kościele. Za każdą ofiarę na ten cel składamy serdeczne “Bóg zapłać”.

 

Na prośbę naszego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego dzisiaj po Mszach Świętych organizowana jest zbiórka ofiar na rzecz grup młodzieżowych działających przy naszej parafii, w dekanacie oraz w całej archidiecezji. Pozyskane fundusze są wsparciem w nowych podejmowanych inicjatywach, mających na celu ewangelizację i formację młodego pokolenia.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.