24 Niedziela Zwykła – 12.09.2021 r.


24 Niedziela Zwykła 12.09.2021 r.
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP w Brodach

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 

Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybywających tutaj Pielgrzymów oraz Gości, i życzymy, aby pobyt na tym świętym miejscu zaowocował wzrostem wiary, nadziei i miłości.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania oraz kwartalne dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców. Obejmujemy modlitwą także wszystkich rodziców, ponieważ oni są pierwszymi wychowawcami, nauczycielami i katechetami w swoich rodzinach, bowiem bez Boga i wiary nie ma prawdziwego wychowania.

Dziś w Warszawie o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Mszę transmitować będą na żywo wszystkie najważniejsze stacje telewizyjne. My również, włączmy się w to ważne wydarzenie dla Kościoła, wypraszając dla Kościoła i naszej parafii, potrzebne łaski za wstawiennictwem nowych błogosławionych Kościoła.

W dzisiejszą Niedziela środki zebrane z tacy, będą przeznaczone na inwestycję związane z upiększaniem i odnową naszego kościoła. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!

Jutro 13. września przeżywamy kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy Nieszporami o godz. 17.00. Następnie celebrowana będzie Msza Święta o godz.18.00 oraz wspólna modlitwa różańcowa przy wystawionym Najświętszy Sakramencie. Serdecznie zapraszamy!

W liturgii tego tygodnia obchodzimy m.in.:

– poniedziałek 13 września wspomnienie obowiązkowe św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

– w wtorek 14. września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

-w środę 15 września wspomnienie obowiązkowe Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

– w czwartek wspomnienie obowiązkowe świętych męczenników : Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

w piątek 17. września Święto Stygmatów św.  Ojca Franciszka z Asyżu.

– w piątek 18. września Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, młodzieży i ministrantów.

– w sobotę Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski.

W najbliższą sobotę o godz. 10.00 , swoje spotkanie po wakacyjnej przerwie, będę mieli ministranci. Jeśli są wśród was chętni chłopcy, by służyć przy ołtarzu Pańskim.  Serdecznie zapraszamy !

W tym roku mija 50 lat od czasu gdy w Zebrzydowicach powstała wspólnota oazowa. Z związku z tą rocznicą obecna wspólnota Ruch Światło-Życie wraz z ks. Proboszczem zapraszają wszystkich, którzy w ciągu tych pięćdziesięciu lat formowali się w tej wspólnocie do uczestnictwa w jubileuszowym spotkaniu w sobotę 25 września.  Rozpocznie się ono Mszą świętą o 15.00, a później dalsza część uroczystości  będzie w sali Domu Parafialnego.

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.