25 Niedziela Zwykła 20.09.2020 r.


W liturgii tego tygodnia obchodzimy m.in.:

– w środę 23 września wspomnienie św. Ojca Pio, prezbitera,

– w piątek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa – bernardyna, patrona naszej bernardyńskiej Prowincji i miasta Warszawy.

 

W piątek po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu.

Organizujemy wyjazd na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w dniu 26 września, tj. sobota. Wyjazd o godz. 8.30 od kaplicy “Pożegnanie z Apostołami”. Koszt przejazdu 20 zł. Na tę pielgrzymkę serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy kochają Matkę Bożą i modlitwę różańcową.

Arcybiskup Marek Jędraszewski zachęca do udziału w ogólnopolskich rekolekcjach Oddanie33. Rekolekcje trwają 33 dni i rozpocząć je można
w dowolnym terminie. Posiadają pełną aprobatę Kościoła. Wszystkie materiały potrzebne do przeżycia tych wyjątkowych rekolekcji zawierzenia się Matce Bożej dostępne są na stronie internetowej organizatorów. Materiały oraz dokładny opis rekolekcji dostępny jest na stronie: www.oddanie33.pl.

Dzisiaj ofiarami składanymi do puszek wesprzemy chrześcijan i miejsca kultu w Ziemi Świętej. Zwykle te ofiary składane są w czasie adoracji Krzyża Świętego w Wielki Piątek i Sobotę, jednak w tym roku ze względu na pandemię papież Franciszek przełożył termin. Za każdy gest solidarności względem tych szczególnych miejsc składamy serdeczne Bóg zapłać.

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.