26 Niedziela Zwykła 27.09.2020 r.


26 Niedziela Zwykła 27.09.2020 r.
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP w Brodach

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 

W liturgii tego tygodnia obchodzimy m.in.:

– we wtorek, święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

– w czwartek wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy
i doktora Kościoła,

– w piątek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów,

– w sobotę w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 czterech naszych współbraci złoży wieczyste śluby zakonne: ubóstwa, czystości i posłuszeństwa. Otoczmy ich naszą serdeczną modlitwą.

Od czwartku (1 października)  Msze Święte w naszym kościele będą celebrowane o godz. 17.00 – zarówno w dni powszednie, oraz jak i w niedziele.

W czwartek rozpoczynamy Nabożeństwa różańcowe, którew październiku odprawiane są w naszym kościele, zarówno w dni powszednienie jak i w niedziele, o godz. 16.30. Po nabożeństwie różańcowym sprawowana jest Msza Św. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tych pięknych nabożeństwach.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętejo godz. 10.00.

W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej.W pierwszy czwartek, podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskiei zakonne. W pierwszy piątek Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30, natomiast od godz. 15.00 do północy w kościele III Upadku adorować będziemy Najświętszy Sakrament – porządek adoracji umieszczony jest w gablocie. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy swoje i innych ludzi. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą Świętą, a w piątek spowiedź dzieci od godz. 16.00. W sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

Rada Konferencji Episkopatu Polski do spraw Migracji, zwraca sięz prośbą do wszystkich wiernych w kraju o pomoc humanitarną dla kilkunastu tysięcy uchodźców, którym pożar pochłonął obóz na wyspie Lesbos w Gracji. Nie wiedzieliśmy o tej akcji w minionym tygodniu, kiedy były zbierane ofiary na Ziemię Świętą. Dlatego dzisiaj prosimy, aby ofiarami składanymi do puszek wesprzeć tych, którzy nie mają ani dachu nad głową, ani pracy. Za każdy gest solidarności z tymi ubogimi składamy serdeczne Bóg zapłać.

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy dla dzieci zupełnie nowy miesięcznik JAŚ, w którym jest wiele zabaw, kolorowanek i innych atrakcji.

Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego z Bogiem przeżytego tygodnia.