24 Niedziela Zwykła 13.09.2020 r.


Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii i klasztorze ojca Kamila Dziedzica – nowego duszpasterza. Życzymy mu z całego serca, aby służąc Panu Bogu i ludziom, cieszył się zdrowiem, obfitymi łaskami, opieką Matki Bożej i wewnętrzną satysfakcją płynącą z modlitwy i pracy duszpasterskiej.

W dzisiejszą niedzielę odbywa się XXVIII Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 11.00 Metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski, będzie przewodniczył Mszy Świętej i wygłosi słowo Boże.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy X Tydzień Wychowania oraz kwartalne dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców. Obejmujemy modlitwą także wszystkich rodziców, ponieważ oni są pierwszymi wychowawcami, nauczycielami i katechetami w swoich rodzinach, bowiem bez Boga i wiary nie ma prawdziwego wychowania.

Dzisiaj 13. września przeżywamy kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy Nieszporami o godz. 17.00. Następnie celebrowana jest Msza Święta godz.18.00 oraz wspólna modlitwa różańcowa przy wystawionym Najświętszy Sakramencie. Serdecznie zapraszamy.

 

W liturgii tego tygodnia obchodzimy m.in.:

– w poniedziałek 14. września święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

– w czwartek 17. września święto Stygmatów św. naszego Ojca Franciszka z Asyżu. W tym dniu w Leżajsku dwóch naszych braci zakonnych złoży pierwsze śluby zakonne,

– w piątek 18. września święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, młodzieży i ministrantów.

 

Organizujemy wyjazd na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w dniu 26 września, tj. sobota. Wyjazd o godz. 8.30. Koszt przejazdu 20 zł. Na tę pielgrzymkę serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy kochają Matkę Bożą i modlitwę różańcową.

Nasza parafia organizuje 8-dniową autokarową pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 25. września do 2. października b.r. Zapisy do dnia 15. września w kancelarii parafialnej. Z różnych parafii zgłosiło się 40 osób, w tym z naszej parafii 7. Szczegółowy program znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce “Aktualności”.

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.