24 Niedziela Zwykła 15.09.2019


  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy IX Tydzień Wychowania oraz kwartalne dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców. Obejmujemy modlitwą także wszystkich rodziców, ponieważ oni są pierwszymi wychowawcami, nauczycielami i katechetami w swoich rodzinach.

 

  1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy m.in.:

– we wtorek 17. września święto Stygmatów św. naszego Ojca Franciszka z Asyżu. W tym dniu w Leżajsku trzech naszych braci zakonnych, w tym dwóch pochodzących z Kalwarii Zebrzydowskiej, złoży pierwsze śluby zakonne,

– w środę 18. września święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, młodzieży i ministrantów,

– w sobotę 21. września święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

 

  1. Organizujemy wyjazd na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w dniu 28 września, tj. sobota. Wyjazd o godz. 8.30. Koszt przejazdu 20 zł. Na tę pielgrzymkę serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy kochają Matkę Bożą i modlitwę różańcową. Powstaje nowa Róża Różańcowa. Zapraszamy osoby, które znajdą 5 minut czasu każdego dnia, aby pomodlić się dziesiątką różańca.

 

  1. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższą środę 18 września o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznawać i zgłębiać Boże Słowo.

 

  1. “Wspólnota Uwielbienia” serdecznie zaprasza na Mszę Świętą i modlitwę o uzdrowienie, które będą miały miejsce w kaplicy Męki Pańskiej w kalwaryjskim klasztorze we wtorek 17. września o godz. 16.00. Szczegóły znajdują się gablocie.

 

  1. Nasi współbracia z duszpasterstwa powołaniowo – rekolekcyjnego zapraszają na weekendowe rekolekcje “PROJEKT NA SZCZĘŚCIE”. Skierowane są one do młodzieży męskiej od 14. roku życia. Najbliższe odbędą się w dniach od 4 do 6 października w Leżajsku. Koszt tych rekolekcji to dobrowolna ofiara. Zapisy i wszelkie informacje na stronie internetowej.

 

  1. Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza mieszkańców do udziału w konferencji „Gender-queer, jako nowa, pełzająca ideologia niszcząca człowieka i rodzinę, która odbędzie się jutro 16 września o godz. 13.00 w Centrum Kultury Sportu i Turystyki „Stare Kino”, Kalwaria Zebrzydowska, ul. Mickiewicza 4. Szczegóły znajdują się w gablocie.

 

  1. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na ołtarzu bocznym.

 

  1. Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z  Bogiem przeżytego tygodnia.