23 Niedziela Zwykła 08.09.2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy:

– w piątek 13. września wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu również kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczynamy Nieszporami o godz. 17.00. Następnie celebrowana jest Msza Święta godz.18.00 oraz wspólna modlitwa różańcowa przy wystawionym Najświętszy Sakramencie. Serdecznie zapraszamy,

– w sobotę 14. września święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę odbywa się XXVII Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 11.00 Metropolita krakowski, Abp Marek Jędraszewski, będzie przewodniczył Mszy Świętej i wygłosi słowo Boże.

 

  1. Chłopców ze szkoły podstawowej, którzy pragną służyć jako ministranci i lektorzy, zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie w najbliższą sobotę 14 września na godz. 10.00.

 

  1. Nasi współbracia z duszpasterstwa powołaniowo – rekolekcyjnego zapraszają na weekendowe rekolekcje “PROJEKT NA SZCZĘŚCIE”. Skierowane są one do młodzieży męskiej od 14. roku życia. Najbliższe odbędą się w dniach od 4 do 6 października w Leżajsku. Koszt tych rekolekcji to dobrowolna ofiara. Zapisy i wszelkie informacje na stronie internetowej.

 

  1. Zespół Kursu Alfa oraz wspólnota “Chodźmy Obudzić Miasto” z Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na cykl konferencji zatytułowany „Liturgia – szczyt zjednoczenia z Bogiem i źródło łaski uświęcającej”. Spotkania poświęcone refleksjom na temat Liturgii poprowadzi ojciec Wojciech Wojtowicz z Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Rozpoczęcie w czwartek 12 września. Szczegóły znajdują się w gablocie.

 

  1. Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza mieszkańców do udziału w konferencji „Gender-queer, jako nowa, pełzająca ideologia niszcząca człowieka i rodzinę, która odbędzie się w dniu 16 września 2019 r. o godz. 13:00 w Centrum Kultury Sportu i Turystyki „Stare Kino”, Kalwaria Zebrzydowska, ul. Mickiewicza 4. Celem konferencji jest: – uświadomienie zagrożeń wynikających z ideologii gender-queer, – wypracowanie i zastosowanie środków zaradczych, – zneutralizowanie nieprawdziwych i manipulatorskich przekazów związanych z ideologią gender-ąueer. Szczegóły znajdują się w gablocie.

 

  1. Parafialny Zespół Caritas w Kalwarii Zebrzydowskiej informuje, że osoby zainteresowane otrzymywaniem żywności z unijnego programu pomocy żywnościowej od października bieżącego roku do czerwca 2020 mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej po skierowanie uprawniające do otrzymywania żywności. Szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń.

 

  1. Ośrodek Zdrowia w Lanckoronie zaprasza na bezpłatne badanie wzroku w dniu 9. września od godz. 12.00 do 13.00. Szczegóły znajdziemy w gablocie.

 

  1. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na ołtarzu bocznym.

 

  1. Jutro 9. września podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, z racji imienin, modlić się będziemy w intencji Br. Klawera, naszego zakrystiana. Br. Klawerowi oraz wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.