22 Niedziela Zwykła 01.09.2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKE

 

 1. W dzisiejszą niedzielę 1 września obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Podczas Mszy Świętych modlimy się za naszą umiłowaną Ojczyznę Polskę oraz o pokój na świecie.

 

 1. Dzisiaj także po Mszy Św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej.
  W pierwszy czwartek, podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie
  i zakonne. W pierwszy piątek Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30, natomiast od godz. 15.00 do północy w kościele III Upadku adorować będziemy Najświętszy Sakrament – porządek adoracji umieszczony jest w gablocie. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy swoje i innych ludzi. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą Św., a w piątek spowiedź dzieci od godz. 17.00. W sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

 

 1. Także w sobotę o godzinie 18.00 będzie Msza święta w intencji naszej brodzkiej Asysty, która obchodzi Jubileusz 25-lecia istnienia. Po Mszy Świętej zapraszamy na poczęstunek do naszego brodzkiego klasztorku.

 

 1. Ojcowie Bernardyni z Kalwarii Zebrzydowskiej i Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zapraszają na XXVII Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę
  8 września. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się drogą krzyżową przy stacji „u Piłata” o godz. 9.00, a następnie o godz. 11.00 Metropolita krakowski, Abp Marek Jędraszewski, będzie przewodniczył Mszy Świętej.

 

 1. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego będzie jutro 2. września.
  O godz. 8.00 Msza Święta, a następnie o godz. 9.00 oficjalna inauguracja w szkole.

 

 1. Miejska Orkiestra Dęta w Kalwarii Zebrzydowskiej ogłasza nabór do BEZPŁATNEJ nauki gry na instrumentach dętych. Oferta adresowana jest do dzieci i młodzieży, jak również do wszystkich dorosłych zainteresowanych nauką gry. Orkiestra zaprasza także osoby grające na instrumentach, które chcą występować w zespole muzycznym. Szczegóły znajdują się na tablicy informacyjnej.

 

 1. Ośrodek Zdrowia w Lanckoronie zaprasza na bezpłatne badanie wzroku w dniu 9. września od godz. 12.00 do 13.00. Szczegóły znajdziemy
  w gablocie.

 

 1. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na ołtarzu bocznym.

 

 1. Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej, Królowej Wniebowziętej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z  Bogiem przeżytego tygodnia.