21 Niedziela Zwykła – 22.08.2021 r.


Dzisiaj o godz. 6.30, przy kościele Grobu i Wniebowzięcia NMP, Mszą Świętą rozpoczęliśmy procesję ku czci Maryi Wniebowziętej, która zakończy się w Sanktuarium kalwaryjskim sumą odpustową przy ołtarzu polowym o godz. 11.00. Mszy Świętej przewodniczyć będzie abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita lwowski z udziałem abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolity krakowskiego.

 

W liturgii tego tygodnia przeżywamy m.in.:

– we wtorek święto świętego Bartłomieja, Apostoła,

– w czwartek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

 

Wyrażamy serdeczną wdzięczność wszystkim Osobom, które zaangażowały się w prace i posługę związaną z uroczystościami odpustowymi, za przygotowanie świątyni i ołtarza polowego, za przygotowanie trasy procesji i bezpieczeństwo na jej trasie, za modlitwę, życzliwość oraz czas poświęcony Bogu i ludziom. Dziękujemy osobom pracującym w kuchni i sprzątającym kościół.  Dziękujemy osobom chorym, cierpiącym i starszym za ofiarowane cierpienia. Serdeczną podziękę kierujemy do organizatorów i uczestników naszej brodzkiej Asysty: do  rodziców, młodzieży i dzieci, a także do ministrantów i lektorów naszej parafii. Bardzo dziękuję również moim współbraciom za podjęte prace przygotowawcze i służbę podczas odpustu. Niechaj Bóg wynagradza Wam swoim błogosławieństwem. Msza św. w intencji Asysty z naszej parafii będzie celebrowana 4. września o godz. 18.00.

 

Z całego serca dziękujemy naszym Darczyńcom za życzliwość, wierne oddanie i szlachetną troskę o utrzymanie oraz rozwój kościoła Grobu Matki Bożej – drogocennej Perły na kalwaryjskich Dróżkach. W tym jeszcze roku pragniemy odnowić tabernakulum, w którego renowacji wykorzystywane jest złoto i srebro. Wszystkich, którzy chcą nas wspomóc bardzo prosimy o pomoc. W przyszłości zamierzamy wykonać zamykane szafowe konfesjonały, aby w naszym małym kościele można było swobodnie się spowiadać. W miarę możliwości będziemy kontynuować prace w naszej świątyni.

Dziękujemy także za dobroć dla naszej wspólnoty i ofiarność dla naszego domu zakonnego służącego modlitwie i posłudze duszpasterskiej pielgrzymom oraz parafianom.

Życzymy, aby Najświętsza Maryja Panna Wniebowzięta, Patronka naszego kościoła i parafii, wypraszała u Pana Jezusa Wam i Waszym rodzinom potrzebne łaski i błogosławieństwo, a prowadząc bezpiecznie dróżkami życia, doprowadziła Was do nieprzemijających radości życia wiecznego w chwale nieba.