20 Niedziela Zwykła – Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15.08.2021 r.


Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybywających tutaj Pielgrzymów oraz Gości, i życzymy, aby pobyt na tym świętym miejscu zaowocował doświadczeniem Bożej miłości i opieki Matki Najświętszej.

 

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej Parafii doroczny odpust. Po Mszach świętych poświęcenie ziół i kwiatów. Także dzisiaj obchodzimy rocznicę Bitwy Warszawskiej (1920 r.), tzw. “Cudu nad Wisłą” oraz święto Wojska Polskiego.

 

Dzisiaj w Sanktuarium kalwaryjskim o godz. 15.00 będzie celebrowana Msza Święta, po której wyruszy procesja Dróżkami Współcierpienia Maryi do Domku Matki Bożej, gdzie około godz. 18.00 będą odśpiewane Nieszpory.

 

Procesja Pogrzebu Matki Bożej rozpocznie się w kaplicy Domku Matki Bożej uroczystymi Nieszporami w piątek 20 sierpnia o godz. 15.00. Po procesji, około godz. 18.00 w naszym kościele będzie celebrowana uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Abpa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego. Na najbliższy piątek, z racji odpustu, wszystkim pielgrzymom i mieszkańcom naszej parafii udzielona jest dyspensa, a zatem można spożywać potrawy mięsne.

 

Asysta Cieszyńska serdecznie zaprasza na piękne nabożeństwo przygotowania figury Matki Bożej Wniebowziętej do niedzielnej procesji. Nabożeństwo trwające około jednej godziny rozpocznie się w naszym kościele w sobotę 21 sierpnia o godz. 15.30.

 

Procesja Wniebowzięcia NMP rozpocznie się Mszą Świętą w naszym kościele o godz. 6.30 w niedzielę 22 sierpnia. Suma odpustowa w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej o godz. 11.00.

 

Zapraszamy młodzież, dzieci komunijne i dzieci młodsze do wzięcia udziału  w tegorocznych uroczystościach Odpustu Zaśnięcia i Wniebowzięcia NMP. Sukienki do wypożyczenia są u Pani Agnieszki Kulig.

 

Serdecznie dziękujemy pewnej rodzinie za ofiarę 2. tys. zł oraz osobom indywidualnym za ofiary na kwiaty dla przystrojenia naszego kościoła na czas Odpustu.

 

Zachęcamy, aby w miesiącu sierpniu podjąć abstynencję od napojów alkoholowych – także jako ekspiację za grzechy swoje lub innych osób.