19 Niedziela Zwykła – 8.08.2021 r.


Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybywających tutaj Pielgrzymów oraz Gości, i życzymy, aby pobyt na tym świętym miejscu zaowocował doświadczeniem Bożej miłości i opieki Matki Najświętszej.

 

Dzisiaj o godz. 12.00 Mszę Świętą prymicyjną będzie celebrował o. Tomasz Kaczmarczyk, nasz nowy wikariusz parafii i katecheta.

 

W przyszłą niedzielę 15. sierpnia przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej Parafii doroczny odpust, ponieważ Maryja Wniebowzięta jest patronką naszej świątyni i wspólnoty parafialnej, chociaż ten kościół nazywa się najczęściej Grobem Matki Bożej. Po Mszach świętych poświęcenie ziół i kwiatów.

 

W piątek 13. sierpnia w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej obchodzimy uroczystość Matki Bożej Kalwaryjskiej. Z tej racji Czuwanie Fatimskie będzie w sanktuarium w Kalwarii o godz. 20.30. W naszym kościele 13, 14 i 15 sierpnia o godz. 17.30 przed Mszą świętą wieczorną, rozważymy wspólnie część różańca. Serdecznie zapraszamy.

 

Zachęcamy do podjęcia w miesiącu sierpniu abstynencji od alkoholu.

 

Zapraszamy młodzież, dzieci komunijne i dzieci młodsze do wzięcia udziału w asyście w tegorocznych uroczystościach Odpustu Zaśnięcia i Wniebowzięcia NMP w dniach 20 – 22 sierpnia. Sukienki do wypożyczenia są u Pani Agnieszki Kulig.

 

Dzisiaj w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej o godz. 16.30 odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Artura Brockiego pt. CALVARIA MYSTICA. Inauguracja wystawy będzie miała miejsce na krużgankach Drogi krzyżowej.

 

Od początku maja do połowy lipca b.r. trwały prace budowlano – konserwatorskie kamiennej gwiazdy oraz działania związane z założeniem nowej zieleni przy grocie Matki Bożej z Lourdes przed kościołem. W całości jest to fundacja jednej rodziny z naszej parafii jako wotum wdzięczności Panu Bogu i Matce Najświętszej za obfite łaski i błogosławieństwo w rodzinie i firmie. Projekt architekta z Krakowa został zatwierdzony przez Krakowskiego Konserwatora Zabytków do realizacji. Wszystkie firmy i prace były organizowane i opłacane przez fundatora. W realizacji tego przedsięwzięcia nie korzystano z funduszy parafialnych, ani z pomocy klasztoru, czy też z dotacji państwowych. Gwiazda przed grotą jest symbolem Maryi – Matki Bożej nazywanej “Gwiazdą zaranną” oraz “Gwiazdą morza”. Grota wraz z gwiazdą były poświęcone 15 sierpnia 1911 r. przez sufragana krakowskiego Anatola Nowaka. To kamienne dzieło,  w 110. rocznicę jego powstania, zostało starannie i dogłębnie odbudowane i odnowione. Niech Pan Jezus hojnie błogosławi zarówno tej rodzinie, jak i wszystkim, którzy swoimi ofiarami, mniejszymi i większymi, dbają o to święte miejsce i je upiększają.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.