18 Niedziela Zwykła – 1.08.2021 r.


W dzisiejszą niedzielę po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Dzisiaj po Mszy Świętej godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

W liturgii tego tygodnia przeżywamy m.in. w piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.

 

Miesiąc sierpień od roku 1984 jest w Polsce miesiącem trzeźwości. Miesiąc ten został wybrany jako czas szczególnie poświęcony Maryi oraz miesiąc ważnych rocznic patriotycznych. Zachęcamy zatem do podjęcia abstynencji od alkoholu w tym miesiącu.

 

Dzisiaj odpust w Skawinkach ku czci św. Joachima. Suma o godz. 11.30.

 

W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej. W pierwszy czwartek, podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, także do naszej bernardyńskiej Prowincji zakonnej.

 

W pierwszy piątek miesiąca, w okresie wakacyjnym Msza Święta jest tylko o godz. 18.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą, a w piątek spowiedź dzieci od godz. 17.00. Po Mszy Świętej będzie miała miejsce wspólna, dłuższa adoracji Najświętszego Sakramentu. W piątek od godz. 15.00 do północy w kościele III Upadku adorować będziemy Najświętszy Sakrament – porządek adoracji umieszczony jest w gablocie. Odwiedziny chorych, do których przychodzi br. Izydor będą w piątek od godz. 8.30.

 

W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Maryi i wynagradzamy za grzechy raniące Jej Niepokalane Serce.

 

W przyszłą niedzielę w naszym kościele o godz. 12.00 Mszę Świętą prymicyjną celebrował będzie o. Tomasz Kaczmarczyk, nasz nowy wikariusz parafii i katecheta.

 

Zapraszamy młodzież, dzieci komunijne i dzieci młodsze do wzięcia udziału w asyście w tegorocznych uroczystościach Odpustu Zaśnięcia i Wniebowzięcia NMP w dniach 20 – 22 sierpnia. Sukienki do wypożyczenia są u Pani Agnieszki Kulig.

 

W ubiegłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, miało miejsce błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Zebrane ofiary w kwocie 1.672 zł i 5 euro zł będą przekazane na potrzeby misjonarzy. W imieniu misjonarzy składamy Wam serdeczne podziękowania.

 

W przyszłą niedzielę inwestycyjną ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na zakupienie opału na zimę do ogrzewania naszego kościoła.

 

Także w przyszłą niedzielę w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej o godz. 16.30 odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Artura Brockiego pt. CALVARIA MYSTICA. Inauguracja wystawy będzie miała miejsce na krużgankach Drogi krzyżowej.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Dzisiaj przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Módlmy się w intencji Ojczyzny, prosząc o zgodę i odpowiedzialność rządzących za przyszłe losy Polski. Pod Twoją obronę…