19 Niedziela Zwykła 11.08.2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybywających tutaj Pielgrzymów oraz Gości, i życzymy, aby pobyt na tym świętym miejscu zaowocował doświadczeniem Bożej miłości i czułej opieki Matki Najświętszej.

 

 1. W czwartek 15. sierpnia przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej Parafii doroczny odpust, bowiem Maryja Wniebowzięta jest patronką naszej świątyni i wspólnoty parafialnej. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Po Mszach świętych poświęcenie ziół i kwiatów. Ponieważ w Kościele Rzymskokatolickim jest to święto nakazane, stąd każdy katolik jest zobowiązany w tym dniu, pod sankcją grzechu ciężkiego, do uczestnictwa we Mszy świętej. Także 15. sierpnia obchodzimy 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej (1920 r.), tzw. “Cudu nad Wisłą” oraz święto Wojska Polskiego.

 

 1. Dzisiaj w Sanktuarium kalwaryjskim o godz. 15.00 będzie celebrowana Msza Święta, po której wyruszy procesja Dróżkami Współcierpienia Maryi do Domku Matki Bożej, gdzie około godz. 18.00 będą odśpiewane Nieszpory.

 

 1. We wtorek 13. sierpnia w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Kalwaryjskiej. Z tej racji Nabożeństwo Fatimskie będzie w Sanktuarium w Kalwarii. Jednakże w naszym kościele o godz. 17.30 przed Mszą świętą wieczorną, rozważymy część różańca.

 

 1. Procesja Pogrzebu Matki Bożej rozpocznie się w kaplicy Domku Matki Bożej uroczystymi Nieszporami w piątek 16 sierpnia o godz. 15.00. Po procesji, około godz. 18.00 w naszym kościele będzie celebrowana uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Abpa Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego z homilią Abpa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego. Na najbliższy piątek, z racji odpustu, wszystkim pielgrzymom i mieszkańcom naszej parafii udzielona jest dyspensa, a zatem można spożywać potrawy mięsne.

 

 1. Procesja Wniebowzięcia NMP rozpocznie się Mszą św. o godz. 6.30 w niedzielę 18 sierpnia. Suma odpustowa w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej o godz. 11.00.

 

 1. Zapraszamy młodzież, dzieci komunijne i dzieci młodsze do wzięcia udziału  w tegorocznych uroczystościach Odpustu Zaśnięcia i Wniebowzięcia NMP. Sukienki do wypożyczenia są u Pani Agnieszki Kulig. Prosimy wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział w Asyście,
  o osobisty lub telefoniczny kontakt z Panią Agnieszką.

Prosimy także Róże Żywego Różańca o włączenie się w procesje niosąc różaniec.

 

 1. Dziękujemy za ofiarę 500. zł od Róż Żywego Różańca i 200. zł od osób indywidualnych na kwiaty dla przystrojenia naszego kościoła na czas Odpustu.

 

 1. Bardzo prosimy o pomoc w porządkowaniu placu wokół kościoła i groty przed Odpustem. Chętnych prosimy o przyjście w poniedziałek na godz. 15.00, a po pracy zapraszamy na kawę i ciasto.

 

 1. Zachęcamy usilnie, aby w miesiącu sierpniu podjąć abstynencję od napojów alkoholowych – także jako ekspiację za grzechy swoje lub innych osób.
 2. Bardzo dziękujemy rodzinom i osobom, które w ubiegłą niedzielę podjęły pielgrzymów idących z Ludźmierza do Częstochowy oraz pomogły w zakupieniu żywności dla tych, którzy nocowali
  w szkole. Zgłosiły się 24 rodziny, które przyjęły 150 osób. Bardzo dziękujemy Dyrekcji oraz Pracownikom szkoły w Brodach, a także Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Kalwaria Zebrzydowska za udostępnienie budynku i życzliwą współpracę.
 3. Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.