18 Niedziela Zwykła 4.08.2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybywających tutaj Pielgrzymów oraz Gości, i życzymy, aby pobyt na tym świętym miejscu zaowocował doświadczeniem Bożej miłości i czułej opieki Matki Najświętszej.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy m.in.:

– we wtorek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego,

– w piątek święto św. Teresy Benedykty od krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy.

 

 1. Miesiąc sierpień od roku 1984., jest w Polsce miesiącem trzeźwości. Został, on wybrany jako czas szczególnie poświęcony Maryi oraz miesiąc ważnych rocznic patriotycznych. Dar abstynencji podjęty z miłości może jeszcze bardziej otworzyć nas na Boga i rodzinę oraz uchronić życie przed degradacją. Zachęcamy zatem do podjęcia abstynencji w miesiącu sierpniu.

 

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. W ubiegłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, miało miejsce błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Zebrane ofiary w kwocie 1.346 zł będą przekazane na potrzeby misjonarzy.

Dzięki zebranym funduszom z Akcji św. Krzysztof 2018 – 1 gr za 1 km oraz innych akcji organizowanych przez MIVA zostało zrealizowanych 97 projektów polskich misjonarzy
i misjonarek z 34 krajów świata.

Przekazane fundusze to prawie 634 tysiące euro, tj. ponad 2 mln 600 tys. zł. Zakupiono za te pieniądze:

 • 40 samochodów, 3 busy, 2 ambulanse, 2 traktory, 1 mototaczkę;
 • 64 motocykli i motorowerów, 516 rowerów, 3 łodzie, 2 quady, 3 skutery śnieżne;
 • 5 wózków inwalidzkich, 3 konie i 3 wozy.

Zrealizowane projekty według kontynentów: Afryka – 62, Ameryka Południowa. – 24, Azja i pozostałe – 11. Niech Bóg błogosławi Wam za Waszą ofiarność.

 

 1. Zapraszamy młodzież, dzieci komunijne i dzieci młodsze do wzięcia udziału w tegorocznych uroczystościach Odpustu Zaśnięcia i Wniebowzięcia NMP. Sukienki do wypożyczenia są u Pani Agnieszki Kulig. Ze względu na to ile kwiatów i świec należy przygotować, prosimy wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział w Asyście, o osobisty lub telefoniczny kontakt z Panią Agnieszką.

Prosimy także Róże Żywego Różańca o włączenie się w procesje niosąc różaniec – narzędzie przemiany człowieka i świata.

 

 1. Dzisiaj przybędą do naszej parafii wierni pielgrzymujący z Ludźmierza do Częstochowy. Bardzo dziękuję wszystkim osobom i rodzinom, które zadeklarowały nocleg i posiłki. Zgłosiły się 24 rodziny, które przyjmą 145 osób. Pozostali pielgrzymi będą nocować i otrzymają posiłki w szkole. Bardzo dziękujemy Dyrekcji szkoły w Brodach oraz Urzędowi Miasta i Gminy w Kalwarii Zebrz. za udostępnienie budynku i życzliwą współpracę. Dziękujemy także tym rodzinom, które podejmują pielgrzymów oraz pomogły w zakupieniu żywności dla pielgrzymów nocujących w szkole. Proszę, aby osoby, które przyjmują pielgrzymów, przybyły po nich dzisiaj do naszego kościoła na godz. 16.30.

Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu, którą, po umyciu się i posiłku, poprowadzą pielgrzymi dzisiaj od godz. 19.00 do 20.30. Adorację zakończymy Apelem Maryjnym.

 

 1. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest na ołtarzu bocznym.
 2. Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.