17 Niedziela Zwykła 28.07.2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybywających tutaj Pielgrzymów oraz Gości,
  i życzymy szczególnie owocnego pobytu na tej pątniczej ziemi.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy m.in.:

– w piątek 2 sierpnia święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego.

 

 1. W ubiegłym tygodniu czciliśmy św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy pojazdy mechaniczne. Ofiary zebrane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby misjonarzy.

 

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej:
  w pierwszy czwartek, podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, także do naszej bernardyńskiej Prowincji.

            W pierwszy piątek, w okresie wakacyjnym Msza Święta jest tylko o godz. 18.00. Z racji Pierwszego Piątku w tym miesiącu nie ma odwiedzin chorych. Natomiast od godz. 15.00 do północy w kościele III Upadku adorować będziemy Najświętszy Sakrament – porządek adoracji umieszczony jest w gablocie.

Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą, a w piątek spowiedź dzieci od godz. 17.00. Przypominamy i prosimy, aby dzieci komunijne i wszyscy chętni przychodzili do spowiedzi i przyjmowali Komunię Świętą wynagradzającą Sercu Pana Jezusa przez 9 kolejnych pierwszych piątków miesiąca.

            W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Maryi i wynagradzamy za grzechy raniące Jej Niepokalane Serce.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Zapraszamy młodzież, dzieci komunijne i dzieci młodsze do wzięcia udziału
  w tegorocznych uroczystościach Odpustu Zaśnięcia i Wniebowzięcia NMP. Sukienki do wypożyczenia są u Pani Agnieszki Kulig. Ze względu na to ile kwiatów i świec należy przygotować, prosimy wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział w Asyście, o osobisty lub telefoniczny kontakt z Panią Agnieszką.

 

 1. W przyszłą niedzielę przybędą do naszej parafii wierni pielgrzymujący z Ludźmierza do Częstochowy. Bardzo dziękuję wszystkim osobom i rodzinom, które zadeklarowały nocleg i posiłki. Zgłosiło się 19 rodzin, które mogą przyjąć prawie 120 osób. Do jutra można zgłosić jeszcze chęć pomocy pielgrzymującym. Proszę, aby w przyszłą niedzielę o godz. 16.30 zgromadziły się przy naszym kościele osoby, które przyjmą pielgrzymów. Spodziewamy się ich przybycia właśnie około tej godziny.

 

 1. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza czasopism: “Gość Niedzielny”
  i “Źródło”.

 

 1. Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.