20 Niedziela Zwykła 18.08.2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybywających tutaj Pielgrzymów oraz Gości, i życzymy, aby pobyt na tym świętym miejscu zaowocował doświadczeniem Bożej miłości i czułej opieki Matki Najświętszej.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy m.in.:

– w sobotę święto świętego Bartłomieja, Apostoła.

 

 1. Dzisiaj o godz. 6.30, przy naszym kościele “Grobku” Matki Bożej, Mszą św. rozpoczęliśmy procesję Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która zakończy się w Sanktuarium kalwaryjskim sumą odpustową przy ołtarzu polowym o godz. 11.00. Mszy świętej Pontyfikalnej przewodniczyć będzie Kardynał Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej w latach 1999-2015,
  z udziałem Abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego.

 

 1. Gorąco dziękujemy Drogim Parafianom za pomoc w porządkowaniu placu przy kościele i plewieniu tzw. “Gwiazdy”.

 

 1. Wyrażamy serdeczną wdzięczność wszystkim Ofiarodawcom za dary pieniężne złożone na kwiaty dla przystrojenia kościoła na Odpust.

 

 1. Podziękę płynącą z serca kierujemy do Wszystkich Osób, które zaangażowały się w prace i posługę związaną z uroczystościami odpustowymi: za modlitwę, żywą wiarę, życzliwość, otwartość, siłę rąk i poświęcony czas dla Boga i bliźnich. Dziękuję osobom chorym, cierpiącym i starszym za ofiarowane cierpienia. Serdeczną podziękę kieruję do organizatorów i uczestników naszej brodzkiej Asysty; do rodziców, młodzieży i dzieci, a także do ministrantów i lektorów z Brodów i Alwerni. Niechaj Bóg wynagradza Wam swoim błogosławieństwem. Msza św. w intencji Asysty z naszej Parafii będzie celebrowana 7. września o godz. 18.00.

 

 1. Zachęcamy serdecznie, aby w miesiącu sierpniu, choćby na te kilka dni, podjąć abstynencję od napojów alkoholowych, także jako ekspiację za grzechy swoje lub innych osób.

 

 1. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na ołtarzu bocznym.

 

 1. Wszystkim  Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej, Królowej Wniebowziętej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z  Bogiem przeżytego tygodnia.