18 Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022 r.


Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybywających tutaj Pielgrzymów i Gości, życząc błogosławionego pobytu na kalwaryjskich Dróżkach oraz w naszym kościele Grobu i Wniebowzięcia NMP.

 

W liturgii tego tygodnia przeżywamy m.in. w sobotę 6. sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.

 

Dzisiaj w Skawinkach odpust parafialny ku czci św. Joachima. Suma odpustowa o godz. 11.30.

 

Miesiąc sierpień od roku 1984 jest w Polsce miesiącem trzeźwości. Miesiąc ten został wybrany jako czas szczególnie poświęcony Maryi oraz miesiąc ważnych rocznic patriotycznych. Zachęcamy zatem do podjęcia abstynencji od alkoholu w tym miesiącu.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu jest codziennie pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną.

 

W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej. W pierwszy czwartek, podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, także do naszej bernardyńskiej Prowincji zakonnej.

 

W pierwszy piątek miesiąca, w okresie wakacyjnym Msza Święta jest tylko o godz. 18.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą, a w piątek spowiedź dzieci od godz. 17.00. Po Mszy Świętej będzie miała miejsce wspólna, dłuższa adoracji Najświętszego Sakramentu. W piątek od godz. 15.00 do północy w kościele III Upadku adorować będziemy Najświętszy Sakrament – porządek adoracji umieszczony jest w gablocie. Odwiedziny chorych, do których przychodzi br. Izydor będą w piątek od godz. 8.30.

 

W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Maryi i wynagradzamy za grzechy raniące Jej Niepokalane Serce.

 

Parafialne Dróżki Matki Bożej będą w przyszłą niedzielę 7 sierpnia. Rozpoczęcie o godz. 14.00 przy ołtarzu polowym od strony Góry Ukrzyżowania. Serdecznie zapraszamy.

 

Zapraszamy młodzież, dzieci komunijne i dzieci młodsze do wzięcia udziału w asyście w tegorocznych uroczystościach Odpustu Zaśnięcia i Wniebowzięcia NMP w dniach 19 – 21 sierpnia. Sukienki do wypożyczenia są u Pani Agnieszki Kulig.

 

W ubiegłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, miało miejsce błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Zebrane ofiary w kwocie 2.241 zł zostały przekazane na potrzeby misjonarzy. W ich imieniu składamy Wam serdeczne podziękowania.

 

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka ma miejsce na placu OSP w Brodach do 4. sierpnia do godz. 10.00. Przychody z akcji wspomogą polskich misjonarzy, którzy prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świata.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer “Gościa Niedzielnego” i czasopisma “Staś”.

 

Wszystkim Wam obecnym oraz Waszym rodzinom życzymy potrzebnych łask, opieki Matki Bożej i błogosławionego tygodnia.