17 Niedziela Zwykła – 24 lipca 2022 r.


Przeżywamy dzisiaj w całym Kościele powszechnym Światowy Dzień Dziadków oraz Osób Starszych. Doceniajmy ich obecność pośród nas przez chętną pomoc, szacunek i modlitwę.

 

Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybywających tutaj Pielgrzymów i Gości, życząc błogosławionego pobytu na kalwaryjskich Dróżkach oraz w naszym kościele Grobu i Wniebowzięcia NMP.

 

W liturgii tego tygodnia przeżywamy m.in.:

– w poniedziałek św. Jakuba, Apostoła oraz św. Krzysztofa,

– we wtorek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP,

– w piątek wspomnienie św. Marty.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu jest codziennie pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną.

 

Dzisiaj w Zakrzowie odpust parafialny ku czci św. Anny. Suma odpustowa o godz. 11.30.

 

W dniu dzisiejszym czcimy św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji po Mszach Świętych błogosławimy pojazdy mechaniczne. Ofiary zebrane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby polskich misjonarzy.

 

Msza Święta w intencji wszystkich modlących się na parafialnych Dróżkach Pana Jezusa w dniu 10. lipca będzie celebrowana w przyszłą niedzielę 31. lipca o godz. 10.00. Informujemy, że Dróżki Matki Bożej będą 7 sierpnia, tj. w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14.00, a Dróżki za Zmarłych 28 sierpnia, tj. w ostatnią niedzielę miesiąca, także o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy.

 

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na placu OSP w Brodach od dnia 25. lipca do 4. sierpnia do godz. 10.00. Przychody z akcji wspomogą polskich misjonarzy, którzy prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie i Kenii, oraz naszych rodaków, którzy pozostali na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Wszystkim Wam obecnym oraz Waszym rodzinom życzymy potrzebnych łask, opieki Matki Bożej i błogosławionego tygodnia.