16 Niedziela Zwykła – 17 lipca 2022 r.


Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybywających tutaj Pielgrzymów oraz Gości, życząc błogosławionego pobytu na kalwaryjskich Dróżkach.

 

W liturgii tego tygodnia przeżywamy m.in.:

– w poniedziałek 18. lipca święto św. Szymona z Lipnicy,

– w piątek święto św. Marii Magdaleny,

– w sobotę święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu jest codziennie pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną.

 

W ubiegłą niedzielę zbierana była taca inwestycyjna, która wyniosła 4.597 zł. Pieniądze są przeznaczone na zapłacenie opału na zimę. Niech Bóg swoją łaskawością wynagrodzi Wam za złożone ofiary.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wzięli udział w parafialnych Dróżkach Pana Jezusa. Dziękujemy za liczną obecność i religijne zaangażowanie. Informujemy, że Dróżki Matki Bożej będą 7 sierpnia, tj. w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14.00, a Dróżki za Zmarłych 28 sierpnia, tj. w ostatnią niedzielę miesiąca, także o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy. W naszej parafii, dzięki łasce Bożej oraz oddaniu pewnej grupie parafian i sympatyków tego miejsca, dzieje się dużo dobrego pod względem duchowym i materialnym. Bardzo dziękuję wszystkim osobom indywidualnym i rodzinom, które swoim poświęceniem i żarliwością pomagają w duchowej odnowie modlących się tutaj ludzi oraz w renowacji naszego kościoła.

 

Trwają prace renowacyjne wokół naszego kościoła. Zakończono prace ziemne związanie z odwodnieniem świątyni. Rozpoczęto działania związane z układaniem kamienia prze bramie głównej. Wydaliśmy przez ostatni miesiąc 100 tys. zł. Pozostało w kasie parafialnej 4 tys. zł przeznaczone na ten cel. Prosimy o pomoc finansową, aby prace mogły być kontynuowane. Będzie naprawdę pięknie, ale potrzeba większego zaangażowania się wiernych. Nie licząc ofiar złożonych do puszek przy naszym kościele w niedzielę 22 maja b.r., kiedy zebraliśmy 6.180 zł, do tej pory prace wsparło 2% rodzin naszej parafii. To będzie piękne dzieło, którym będziecie się szczycić obchodząc rocznicę 30-lecia powstania naszej parafii.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dostępny jest “Gość Niedzielny” oraz miesięcznik dla dzieci “Staś”.

 

Wszystkim tu obecnym i waszym rodzinom życzymy potrzebnych łask, opieki Matki Bożej i błogosławionego tygodnia.