15 Niedziela Zwykła – 10 lipca 2022 r.


Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybywających tutaj Pielgrzymów oraz Gości. Życzymy dobrego wypoczynku i błogosławionego pobytu w naszym kościele Grobu i Wniebowzięcia NMP oraz na kalwaryjskich dróżkach.

 

W tym tygodniu przeżywamy m.in.:

– w poniedziałek 11. lipca, święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,

– w sobotę, 16. lipca, wspomnienie NMP z Góry Karmel. Jest to święto wszystkich czcicieli Matki Bożej, którzy noszą szkaplerz.

 

Dzisiaj o godz. 14.00 na Placu Rajskim przed bazyliką w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczynamy pierwsze parafialne Dróżki Pana Jezusa. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Ta inicjatywa wiernych wpisuje się pięknie w rocznicę 30-lecia erygowania naszej brodzkiej parafii p.w. Wniebowzięcia NMP.

 

W najbliższą środę 13. lipca przeżywać będziemy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.00 będą Nieszpory i śpiewana Litania loretańska, a następnie Msza Święta i modlitwa różańcowa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Procesją do groty zakończymy nabożeństwo. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele jest codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.

 

Zapraszamy na inauguracyjny koncert Festiwalu Terra Artis w czwartek, 14. lipca o godz. 20.00. W programie znajdzie się muzyka  barokowa, takich kompozytorów jak m.in. Jan Sebastian Bach, Domenico Scarlatti  i Jerzy Fryderyk Haendel.  Wykonawcami będą znakomici soliści, związani m.in. z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina. Zabrzmią skrzypce, klawesyn, obój, lutnia i viola da gamba.

 

Serdecznie dziękujemy pewnej rodzinie za ofiarę 2 tys. zł na kwiaty i udekorowanie kościoła na sierpniowe uroczystości odpustowe.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dostępny jest “Gość Niedzielny” – najbardziej poczytne czasopismo w Polsce oraz miesięcznik dla dzieci “Staś”.

 

Życzymy Wam miłej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.