14 Niedziela Zwykła – 3 lipca 2022 r.


Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybywających tutaj Pielgrzymów oraz Gości. Życzymy dobrego wypoczynku i błogosławionego pobytu w naszym kościele Grobu i Wniebowzięcia NMP oraz na kalwaryjskich dróżkach. Podczas wypoczynku pamiętajmy o codziennej modlitwie i uczestnictwie we Mszy Świętej w każdą niedzielę i święta.

 

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszach Świętych będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

W liturgii tego tygodnia przeżywamy m.in. w piątek 8. lipca święto św. Jana z Dukli, prezbitera, Patrona Polski i naszej bernardyńskiej Prowincji zakonnej.

 

Dziś po Mszy Świętej o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele jest codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą wieczorną. W miesiącu lipcu czcimy w sposób szczególny Najdroższą Krew Chrystusa, dlatego podczas adoracji modlić się będziemy także tą litanią.

 

Odpowiadając na prośbę naszych parafian, serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na pierwsze parafialne Dróżki Pana Jezusa w przyszłą niedzielę 10. lipca. Rozpoczęcie na Placu Rajskim w Kalwarii Zebrzydowskiej o godz. 14.00.

 

Trwają prace renowacyjne wokół kościoła. Prace ziemne, związane z odwodnieniem terenów są bardzo kosztowne, a mało widoczne, efektywne. Pracownicy Firmy Pana Alojzego Raka z Zakrzowa wykonują solidnie swoje prace, tak jak widzimy to w kamiennej gwieździe przed grotą, która budzi podziw. Wykonane zostały także prace związane z poprowadzeniem w przyszłości przewodów pod nagłośnienie groty. Prace ziemne są podstawą wszelkich późniejszych prac. Jesteśmy wdzięczni Panu Burmistrzowi Augustynowi Ormantemu, Radnym Miasta i Gminy Kalwaria Zebrzydowska oraz pracownikom Urzędu Miasta za życzliwość i pomoc finansową. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w to dzieło, za fachowy nadzór, doradztwo, oddanie tej parafii i Kościołowi. Jesteśmy przekonani, że z Bożą i ludzką pomocą uda nam się kontynuować i sfinalizować prace. Oddani Parafianie i wiele Osób spoza parafii pomaga nam w tym dziele. Na dzień dzisiejszy mamy połowę funduszy z kwoty całościowej 380 tys. zł. Za każdy przejaw życzliwości i złożone ofiary, niech Bóg łaskawy Wam wynagradza swoim bezcennym błogosławieństwem i łaskami.

 

W ubiegłą niedzielę w zbiórce do puszek na leczenie Zosi Pająk ze Skawinek rodzina i wolontariusze Fundacji “Się Pomaga” zebrali kwotę 4.598 zł. Rodzina bardzo dziękuje wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i hojną pomoc.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer, ulubionego przez dzieci, czasopisma “STAŚ”.

 

Życzymy Wam miłej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.