13 Niedziela Zwykła – 26 czerwca 2022 r.


Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybywających tutaj Pielgrzymów oraz Gości, i życzymy błogosławionego pobytu na tej szczególnie uświęconej ziemi. Także wszystkim nauczycielom, dzieciom i młodzieży życzymy szczęśliwych wakacji. Podczas wypoczynku pamiętajmy o codziennej modlitwie i uczestnictwie we Mszy Świętej w każdą niedzielę i święta.

 

W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej. W pierwsze piątki miesiąca, w okresie wakacyjnym, Msza Święta jest tylko o godz. 18.00. W miesiącu lipcu nie będzie odwiedzin chorych. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą Świętą, a w piątek spowiedź dzieci od godz. 17.00. W pierwszy piątek po Mszy Świętej będzie dłuższa adoracja Najświętszego Sakramentu. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Maryi i wynagradzamy za grzechy raniące Jej Niepokalane Serce.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana są sprawowane codziennie o godz. 17.30, a od 1 lipca będzie tradycyjnie adoracja Najświętszego Sakramentu  pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.

 

Odpowiadając na prośbę naszych parafian, serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na pierwsze parafialne Dróżki Pana Jezusa w niedzielę 10 lipca b.r. Rozpoczęcie na Placu Rajskim w Kalwarii Zebrzydowskiej o godz. 14.00.

 

Zapraszamy na 223 pielgrzymkę kalwaryjsko-lanckorońską na Jasną Górę w  dniach  2 – 9 lipca b.r. Szczegóły oraz numer kontaktowy znajdują się na plakacie w gablocie.

 

Zapraszamy serdecznie w najbliższą sobotę, 2 lipca, do Kalwarii Zebrzydowskiej na uroczystość poświęconą Jubileuszowi 80. urodzin Adama Bujaka oraz 75. urodzin prof. Wojciecha Roszkowskiego. Spotkanie odbędzie się w Klasztorze Ojców Bernardynów, w auli im. Św. Jana Pawła II przy ul. Bernardyńskiej 46. Wokół jubilatów zgromadzą się m.in. prof. Andrzej Nowak, prof. Wojciech Polak, Janusz Szewczak oraz aktorka Halina Łabonarska. Spotkanie poprowadzi Anna Popek z Telewizji. Podczas wydarzenia odbędzie się także kiermasz książek Białego Kruka. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą w intencji Jubilatów o godzinie 15.00 w Bazylice Matki Bożej Anielskiej. Zaproszenia są na stoliku z gazetami.

 

Rozpoczęliśmy prace renowacyjne wokół kościoła. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w to dzieło, niosąc pomoc organizacyjną oraz finansową. Za każdy przejaw życzliwości, niech Bóg łaskawy Wam wynagradza, a my odwdzięczamy się codzienną modlitwą w Waszej intencji. Informujemy, że tylne wejście do kościoła jest już czynne.

 

Dzisiaj po Mszach Świętych rodzina i wolontariusze Fundacji “Się Pomaga” zbierają ofiary do puszek na leczenie prawie dwumiesięcznej Zosi Pająk ze Skawinek. Miesiąc temu stwierdzono u niej rdzeniowy zanik mięśni. SMA to choroba genetyczna, która powoduje śmierć neuronów odpowiedzialnych za pracę mięśni związanych nie tylko z ruchem, ale również z przełykaniem, oddychaniem i życiem. Dla Zosi jest jednak nadzieja na całkowite zatrzymanie choroby. To terapia genowa. Terapia najdroższym lekiem świata, który raz na zawsze może uwolnić Zosię od skutków SMA i sprawić, że w przyszłości będzie mogła żyć samodzielnie. Niestety jej koszt to ponad 10 mln zł, a oprócz tego potrzebna jest ciągła rehabilitacja i stała opieka specjalistów. Prosimy o dołączenie się do tej inicjatywy. Zosi możemy także pomóc wchodząc bezpośrednio na stronę Fundacji.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Życzymy Wam miłej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.