12 Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2022 r.


Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała, a zatem osobom, które przygotowały i ozdobiły kaplice i ołtarze, osobom niosącym feretrony, chorągwie i baldachim, lektorom i ministrantom, dzieciom sypiącym kwiatki oraz niosącym poduszki, dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym, kalwaryjskiej orkiestrze dętej, a także Wam, rodzice i opiekunowie, za zaangażowanie i świadectwo wiary. Dziękujemy także za nagłośnienie, a OSP za zapewnienie bezpieczeństwa na drogach podczas procesji.

 

Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz procesje eucharystyczne z racji Oktawy Bożego Ciała są sprawowane codziennie o godz. 17.30. Do udziału w Oktawie Bożego Ciała prosimy wszystkich wiernych. Zakończenie Oktawy i błogosławieństwo wianków  w czwartek.

 

Także w czwartek, wyjątkowo 23 czerwca, będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu po Mszy Świętej o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na prelekcję O. dra Cypriana Moryca, naszego współbrata z Kalwarii Zebrzydowskiej “Teologia Maryjna w wystroju kościoła Wniebowzięcia NMP w Brodach”. Ojciec jest znawcą nie tylko sztuki, ale także duchowości. Zapewniamy ucztę duchową. Projekt ten jest realizowany przez Fundację Dziedzictwo z siedzibą w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wpisuje się on pięknie w obchody 30-lecia naszej parafii.

 

W najbliższy piątek 24. czerwca przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu będzie procesja eucharystyczna, podobnie jak przez Oktawę Bożego Ciała.

 

Msza Święta na zakończenie roku szkolnego będzie w piątek o godz. 8.00. Prosimy, aby wszyscy, którzy są świadomi tego, że dzięki łasce Bożej mogli zdobywać wiedzę i ją przekazywać, przyszli i podziękowali Panu Bogu, oraz poprosili o dobre i bezpieczne przeżycie wakacji.

 

Br. Izydor odwiedzi chorych z posługą sakramentalną w najbliższy piątek od godz. 8.45.

 

Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższy wtorek 21. czerwca o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznawać i zgłębiać Boże Słowo.

 

Zapraszamy na 223 pielgrzymkę kalwaryjsko-lanckorońską na Jasną Górę w  dniach  2 – 9 lipca b.r. Szczegóły oraz numer kontaktowy znajdują się na plakacie w gablocie.

 

Rozpoczęliśmy prace renowacyjne wokół kościoła. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w to dzieło, niosąc pomoc organizacyjną oraz finansową. Dziękujemy młodemu architektowi z naszej parafii za darmowe wykonanie całościowych planów i dokumentacji przeprowadzanych robót konserwatorskich. Za każdy przejaw życzliwości, niech Bóg łaskawy Wam wynagradza, a my odwdzięczamy się codzienną modlitwą w Waszej intencji. Informujemy, że tylne wejście do kościoła będzie otwarte w przyszłą niedzielę, po ustabilizowaniu prac ziemnych.

 

Życzymy Wam miłej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.