Uroczystość Najświętszej Trójcy – 12 czerwca 2022 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Witając serdecznie wszystkich Pielgrzymów i Gości, życzymy doświadczenia Bożej obecności przebywając na tym świętym miejscu, omodlonym przez rzesze wiernych.

Dzisiejszą Niedzielą Trójcy Najświętszej kończymy okres spowiedzi
i Komunii Świętej wielkanocnej.

W najbliższy czwartek, 16 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną popularnie Bożym Ciałem. W ten dzień Msze Święte sprawowane będą o godz.: 8.00, wyjątkowo o godz. 9.30 i godz. 18.00. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 wyruszy tradycyjnie procesja do czterech ołtarzy: 1-szy przy kaplicy Pojmania, 2-gi przy kaplicy “Żydowina”, 3-ci przy kaplicy Pożegnania
z Apostołami i 4-ty w grocie Matki Bożej z Lourdes. O przygotowanie
i ozdobienie ołtarzy prosimy Parafian mieszkających w pobliżu wspomnianych kaplic oraz wszystkich chętnych. Tradycyjnie, razem z nami modlić się będzie Miejska Kalwaryjska Orkiestra Dęta.

 

Do udziału w procesji Bożego Ciała oraz w Oktawie, prosimy dzieci do sypania kwiatków i niesienia poduszek, młodzież do niesienia feretronów oraz starszych do niesienia sztandarów i baldachimu oraz o nagłośnienie procesji. Prosimy, aby w procesjach brały udział także dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej oraz dzieci klas czwartych, które przeżywały rocznicę Komunii Świętej.

W uroczystość Bożego Ciała w naszym kościele nie będzie Mszy Świętej o godz. 1200.

Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz procesja eucharystyczna z racji Oktawy Bożego Ciała są sprawowane codziennie o godz. 17.30.

Jutro 13 czerwca przeżywać będziemy kolejne Nabożeństwo Fatimskie.
O godz. 17.00 będą Nieszpory i śpiewana Litania loretańska, a następnie Msza Święta i modlitwa różańcowa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zakończenie nabożeństwa będzie przy grocie Matki Bożej z Lourdes. Bardzo serdecznie zapraszamy.

W najbliższy piątek 17 czerwca w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej podczas Mszy Świętej o godz. 10.00, 5. naszych diakonów przyjmie święcenia kapłańskie z rąk ks. biskupa Roberta Chrząszcza.

Chorych z posługą sakramentalną br. Izydor odwiedzi w piątek
24. czerwca od godz. 8.30.

W sobotę 18. czerwca zapraszamy dzieci z Oazy, młodzież franciszkańską, kandydatów, ministrantów, lektorów i rodziców tych wszystkich dzieci
i młodzieży na zakończenie roku formacji. Msza Święta w naszym kościele godz. 10.00, następnie bieg przełajowy i wspólny grill w WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej o godz. 12.30.

Gorąco zachęcamy do czytania “Gościa Niedzielnego” oraz innej prasy katolickiej.