19 Niedziela Zwykła – 7 sierpnia 2022 r.


Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybywających tutaj Pielgrzymów oraz Gości, i życzymy, aby pobyt na tym świętym miejscu zaowocował doświadczeniem Bożej miłości i opieki Matki Najświętszej.

 

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszach Świętych jest adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Także dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

W dzisiejszą niedzielę odbędą się Parafialne Dróżki Matki Bożej. Rozpoczęcie o godz. 14.00 przy ołtarzu polowym od strony Góry Ukrzyżowania. Serdecznie zapraszamy.

 

W poniedziałek 15. sierpnia przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej Parafii, która obchodzi 30. rocznicę jej erygowania i przygotowuje się do Misji Parafialnych, przeżywać będziemy doroczny odpust. Maryja Wniebowzięta jest patronką naszej świątyni i wspólnoty parafialnej, chociaż ten kościół nazywa się najczęściej Grobem Matki Bożej. Już teraz serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą odpustową w dniu 15. sierpnia o godz. 12.00, której przewodniczył będzie o. bp Damian Muskus. W modlitwie towarzyszył nam będzie także kwartet smyczkowy “Alla Breve”.  W tym dniu po Mszach świętych poświęcenie ziół i kwiatów.

 

W sobotę 13. sierpnia w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej obchodzimy uroczystość Matki Bożej Kalwaryjskiej. Z tej racji Nabożeństwo Fatimskie będzie w sanktuarium w Kalwarii o godz. 20.30. W naszym kościele 13, 14 i 15 sierpnia o godz. 17.30 przed Mszą świętą wieczorną, rozważymy wspólnie część różańca. Serdecznie zapraszamy.

 

Zachęcamy do podjęcia w miesiącu sierpniu abstynencji od alkoholu.

 

Zapraszamy członków Róż Żywego Różańca oraz młodzież, dzieci komunijne i dzieci młodsze do wzięcia udziału w asyście w tegorocznych uroczystościach Odpustu Zaśnięcia i Wniebowzięcia NMP w dniach 19 – 21 sierpnia. Sukienki do wypożyczenia są u Pani Agnieszki Kulig.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Wszystkim Wam obecnym oraz Waszym rodzinom życzymy potrzebnych łask, opieki Matki Bożej i błogosławionego tygodnia.