13 Niedziela Zwykła 30.06.2019


1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybywających tutaj Pielgrzymów oraz Gości, i życzymy błogosławionego pobytu na tej szczególnie uświęconej ziemi. Podczas wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie i uczestnictwie we Mszy Świętej w każdą niedzielę i święta obowiązujące.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w Oktawie Bożego Ciała i uświetnili te dni swoją wiarą, modlitwą i zaangażowaniem w procesjach.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej: w pierwszy czwartek, podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
W pierwszy piątek, w okresie wakacyjnym, Msza Święta jest tylko o godz. 18.00. Odwiedziny chorych, do których przychodzi brat Izydor będą w piątek od godz. 8.30. Nie będzie natomiast odwiedzin chorych, których nawiedza brat Sewerian.
Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą, a w piątek spowiedź dzieci od godz. 17.00. Przypominamy i prosimy, aby dzieci komunijne i wszyscy chętni przychodzili do spowiedzi i przyjmowali Komunię Świętą wynagradzającą Sercu Pana Jezusa za grzechy. W pierwszy piątek po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą o uzdrowienie.
W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Maryi i wynagradzamy za grzechy raniące Jej Niepokalane Serce.

4. W najbliższą sobotę 6 lipca wyrusza na Jasną Górę 220 Piesza Pielgrzymka Kalwaryjsko – Lanckorońska. Wszystkim, pielgrzymom, organizatorom i uczestnikom tego religijnego wydarzenia życzymy sił, łaski modlitwy i szczęśliwego powrotu.

5. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na koncert Krakowskiej Orkiestry Kameralnej pt. “Mozart na wakacjach”. Usłyszymy dzieła m.in. Vivaldiego, Bacha i Rossiniego. Ten szczególny koncert, z wykorzystaniem środków audiowizualnych, dedykowany Matce Najświętszej i naszemu kościołowi, odbędzie się w sobotę 6 lipca o godz. 19.00. Wstęp wolny. Po zakończeniu koncertu będą zbierane dobrowolne ofiary na utrzymanie orkiestry.

6. W ubiegłą niedzielę w zbiórce do puszek na leczenie i rehabilitację choreg ona białaczkę 17-letniego Jakuba Iwanickiego została zebrała kwota 2.454 zł. Jakub i rodzina serdecznie dziękują za wsparcie modlitewne i złożone ofiary.

7. Organizatorzy pieszej pielgrzymki z Ludźmierza do Częstochowy zwrócili się z prośbą
o zorganizowanie noclegu i posiłku w naszej parafii z 5-go na 6-go sierpnia (poniedziałek/wtorek) b.r. Przybędzie około 150-ciu osób. Prosimy, aby osoby lub rodziny, które mogą i chcą przyjąć pielgrzymów, zgłaszały swoją chęć pomocy w kancelarii parafialnej podając swój adres oraz ile osób mogą przyjąć. Zgłosiły się 4 rodziny.

8. Organizowana jest jednodniowa, autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę, by uczestniczyć
w ogólnopolskim modlitewnym spotkaniu całej Rodziny Radia Maryja i Telewizji Trwam. Wyjazd 14 lipca o godz. 5.00 z Rynku w Kalwarii Zebrzydowskiej. Informacje i zapisy u Pana Stanisława Pocztowskiego (tel. 508 328 097). Szczegóły znajdują się w gablocie.

9. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbieranie sprzętu odbywa się w strażnicy OSP w Brodach do 5 lipca do godz. 10.00. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.

10. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza “Gościa Niedzielnego” i “Źródła”.

11. Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.