14 Niedziela Zwykła 07.07.2019


14 Niedziela Zwykła 7.07.2019 r.
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP w Brodach

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybywających tutaj Pielgrzymów oraz Gości, i życzymy błogosławionego pobytu na tej szczególnie uświęconej ziemi.

 

 1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy m.in.:

– w poniedziałek 8. lipca święto św. Jana z Dukli, bernardyna, Patrona Polski,

– w czwartek 11. lipca święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy.

 

 1. W sobotę 13 lipca przeżywać będziemy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.00 Nieszpory i śpiewana Litania loretańska, a następnie Msza Święta i modlitwa różańcowa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 1. Wczoraj 6 lipca wyruszyła na Jasną Górę 220. Piesza Pielgrzymka Kalwaryjsko – Lanckorońska. Łączmy się duchowo z pielgrzymami z naszej ziemi. Skoro oni niosą nasze intencje, to i my wspierajmy ich naszymi modlitwami.

 

 1. Organizatorzy pieszej pielgrzymki z Ludźmierza do Częstochowy zwrócili się
  z prośbą o zorganizowanie noclegu i posiłku w naszej parafii z 5-go na 6-go sierpnia (poniedziałek/wtorek) b.r. Przybędzie około 150-ciu osób. Prosimy, aby osoby lub rodziny, które mogą i chcą przyjąć pielgrzymów, zgłaszały swoją chęć pomocy
  w kancelarii parafialnej podając swój adres oraz ile osób mogą przyjąć. Zgłosiło się 13 rodzin i oczekujemy na następne.

 

 1. Organizowana jest jednodniowa, autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę, by uczestniczyć w ogólnopolskim modlitewnym spotkaniu całej Rodziny Radia Maryja
  i Telewizji Trwam. Wyjazd 14 lipca o godz. 5.00 z Rynku w Kalwarii Zebrzydowskiej. Informacje i zapisy u Pana Stanisława Pocztowskiego (tel. 508 328 097). Szczegóły znajdują się w gablocie.

 

 1. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 1. Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym
  i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.