12 Niedziela Zwykła 23.06.2019


  1. Dzisiaj we wszystkich kościołach naszej ojczyzny odbywa się ekspiacja za profanacje, akty bluźnierstw i świętokradztwa, których w ostatnim czasie w Polsce było bardzo dużo. Publicznie przepraszamy Boga za jedne z największych i najcięższych grzechów.

   

  1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała,
   a zatem osobom, które przygotowały i ozdobiły kaplice i ołtarze, osobom niosącym feretrony, chorągwie i baldachim, lektorom i ministrantom, dzieciom sypiącym kwiatki oraz niosącym poduszki, dzieciom komunijnym i rocznicowym, a także Wam, rodzice i opiekunowie, za zaangażowanie i świadectwo wiary. Dziękujemy także za nagłośnienie oraz OSP za zapewnienie bezpieczeństwa na drogach podczas procesji.

  Do udziału w Oktawie Bożego Ciała prosimy Was wszystkich. Zakończenie Oktawy
  i błogosławieństwo wianków w czwartek.

  W najbliższy piątek 28. czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu będzie procesja eucharystyczna, podobnie jak przez Oktawę Bożego Ciała.

   

  1. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz procesja eucharystyczna
   z racji Oktawy Bożego Ciała są sprawowane codziennie o godz. 17.30.

   

  1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 podziękujemy o. Sewerianowi za jego dwuletnią, pełną oddania i poświęcenia, pracę w naszej parafii. O. Sewerian podejmie nowe obowiązki duszpasterskie we Włoszech, gdzie nasza Prowincja zakonna przyjęła nową placówkę. Życzymy o. Sewerianowi, aby nadal z entuzjazmem i Bożą pomocą podejmował kolejne wyzwania ewangelizacyjne.

   

  1. Zapraszamy na 220 pielgrzymkę kalwaryjsko-lanckorońską na Jasną Górę pod hasłem
   W mocy Bożego Ducha w dniach 6 – 13 lipca. Szczegóły oraz numery kontaktowe znajdują się na plakatach.

   

  1. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na koncert Krakowskiej Orkiestry Kameralnej pt. “Mozart na wakacjach”. Usłyszymy dzieła m.in. Vivaldiego, Bacha i Rossiniego. Ten szczególny koncert, z wykorzystaniem środków audiowizualnych, dedykowany Matce Najświętszej i naszemu kościołowi, odbędzie się w sobotę 6 lipca o godz. 19.00. Wstęp wolny. Po zakończeniu koncertu będą zbierane dobrowolne ofiary na utrzymanie orkiestry.

   

  1. Jak zapowiadaliśmy w ubiegłą niedzielę, dzisiaj ofiarami składanymi do puszek przy wyjściu
   z kościoła można będzie wesprzeć kosztowne leczenie i rehabilitację Jakuba Iwanickiego
   17-letniego chłopaka pochodzącego z Katowic. Od 2015 roku leczony jest z powodu ostrej białaczki limfoblastycznej. Z uwagi na oporność lekową przebył kolejny etap przygotowań ciężką
   i eksperymentalną chemioterapią do drugiego już przeszczepu szpiku, który  odbył się
   w Ponadregionalnym Centrum Onkologii Dziecięcej “Przylądek Nadziei” we Wrocławiu. Obecnie Kuba nadal przebywa w klinice i walczy z bardzo poważnymi powikłaniami po zastosowanej  chemioterapii. Przed nim jeszcze długie miesiące leczenia i rehabilitacji. Sytuacja w jakiej znaleźli się Kuba i jego rodzina jest bardzo trudnym doświadczeniem, ale nie ustają w nadziei i zawierzają się Bożemu Miłosierdziu. Za każdą okazaną pomoc z całego serca Wszystkim DZIĘKUJĄ.

   

  1. Organizatorzy pieszej pielgrzymki z Ludźmierza do Częstochowy zwrócili się z prośbą
   o zorganizowanie noclegu i posiłku w naszej parafii z 5-go na 6-go sierpnia (poniedziałek/wtorek) b.r. Przybędzie około 150-ciu osób. Prosimy, aby osoby lub rodziny, które mogą i chcą przyjąć pielgrzymów, zgłaszały swoją chęć pomocy w kancelarii parafialnej podając swój adres oraz ile osób mogą przyjąć.

   

  1. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego
   i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce
   w strażnicy OSP w Brodach od dnia 24 czerwca do 5 lipca do godz. 10.00. Przychody
   z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej
   w Afryce.

   

  1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Ojca. Wszystkim tatom dziękujemy za ich odpowiedzialny trud
   i miłość oraz składamy najlepsze życzenia.

              Wszystkim Pielgrzymom, Turystom, Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.