13 Niedziela Zwykła – 27.06.2021 r.


Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybywających tutaj Pielgrzymów oraz Gości, i życzymy błogosławionego pobytu na tej szczególnie uświęconej ziemi. Także wszystkim nauczycielom, dzieciom i młodzieży życzymy szczęśliwych wakacji. Podczas wypoczynku pamiętajmy o codziennej modlitwie i uczestnictwie we Mszy Świętej w każdą niedzielę i święta.

 

Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 podziękujemy o. Fabianowi za jego dwuletnią posługę duszpasterską w naszej parafii. O. Fabian podejmie nowe obowiązki duszpasterskie w naszym klasztorze w Łęczycy. Życzymy o. Fabianowi, aby wsparty Bożą łaską, pracował nadal owocnie dla zbawienia dusz.

 

W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej. W pierwszy czwartek, podczas wieczornej Eucharystii, modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

W pierwsze piątki miesiąca, w okresie wakacyjnym, Msza Święta jest tylko o godz. 18.00. W miesiącu lipcu nie będzie odwiedzin chorych.

 

Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą Świętą, a w piątek spowiedź dzieci od godz. 17.00. W pierwszy piątek po Mszy Świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową.

 

W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Maryi i wynagradzamy za grzechy raniące Jej Niepokalane Serce.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

Zapraszamy na 222 pielgrzymkę kalwaryjsko-lanckorońską na Jasną Górę w  dniach  6 – 13 lipca. Szczegóły oraz numery kontaktowe znajdują się na plakacie w gablocie.

 

Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana są sprawowane codziennie o godz. 17.30, a od 1 lipca będzie tradycyjnie adoracja Najświętszego Sakramentu  pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.

 

Nasza parafia wraz z Panem Marianem Fujakiem organizuje 8-dniową autokarową pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 30. sierpnia do 6. września b.r. Całkowity koszt to 380 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej w zakładce “Aktualności”. Serdeczne zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

 

W niedzielę 13 czerwca zbierana była taca inwestycyjna, która wyniosła 4.537 zł. W ten sposób spłaciliśmy dostawiane ławki do naszego kościoła. Tace inwestycyjne z lipca i sierpnia przeznaczone będą na zakup opału.

 

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w strażnicy OSP w Brodach od dnia 28 czerwca do 7 lipca do godz. 12.00. Przychody z akcji wspomogą polskich misjonarzy, którzy prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie i Kenii.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.