12 Niedziela Zwykła – 20.06.2021 r.


Informujemy, że od dzisiejszej niedzieli Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski odwołuje dyspensę od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Zatem od dzisiaj mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej w kościele.

 

W naszej parafii przeżywamy dzisiaj uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa w Komunii Świętej 19 (dziewiętnaścioro) dzieci. Życzymy tym Dzieciom i ich Rodzicom, aby przez całe życie czciły Pana Jezusa i kochały Go ponad wszystko, jak najczęściej przyjmując Go w Eucharystii. Przy tej okazji pragnę serdecznie podziękować rodzicom i bratu Klawerowi za posprzątanie kościoła i terenów przykościelnych oraz rodzicom za piękne dekoracje oraz złożony dar ołtarza – tj. tysiąc złotych na renowację tabernakulum. Ojcu Fabianowi dziękuję serdecznie za całoroczny trud przygotowywania dzieci do sakramentu pokuty i Eucharystii.

 

Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana są sprawowane codziennie o godz. 17.30. Przychodźmy chętnie w Białym Tygodniu czcić Najświętsze Serce Pana Jezusa zranione z miłości do nas.

 

W niedzielę 27 czerwca, podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 podziękujemy o. Fabianowi za jego dwuletnią posługę duszpasterską w naszej parafii. O. Fabian podejmie nowe obowiązki duszpasterskie w naszym klasztorze w Łęczycy. Życzymy o. Fabianowi, aby wsparty Bożą łaską, pracował owocnie dla zbawienia dusz. Tak wczesna godzina podziękowania spowodowana jest tym, iż w tym samym dniu, Mszę Świętą Prymicyjną o godz. 11.00, będzie celebrował w swojej rodzinnej parafii, nasz nowy wikariusz o. Tomasz Kaczmarczyk i także chcemy wziąć udział w tej uroczystości.

 

Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższy wtorek 22 czerwca o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznawać i zgłębiać Boże Słowo.

 

Kolejne dzieło ofiarnych Parafian i Sympatyków zostało zrealizowane. Nowe dostawiane ławki są już w kościele. Ujednolicono pięć różnych rodzajów ławek, które do tej pory były w naszej świątyni. Ławki zaprojektował o. dr Cyprian Moryc, nasz współbrat z Kalwarii Zebrzydowskiej, który wykładał historię sztuki na KUL-u. Nawiązują one do stylu całego kościoła. Nogi i szprosy są z litego drewna dębowego. Siedziska z płyty stolarskiej oklejone obłogiem dębowym. Czopy i kliny nawiązują do elementów drewnianych na galerii górnej części kościoła. Ławki zostały wykonane solidnie i estetycznie przez Firmę Pana Krzysztofa Dostala z Kalwarii Zebrzydowskiej, który już niejednokrotnie pomagał nam w pracach w naszym kościele. Ławki są także stosunkowo lekkie z myślą o osobach sprzątających nasz kościół. Całość inwestycji to 25 tysięcy złotych. Taca inwestycyjna z dziesięciu miesięcy została wykorzystana na ten cel. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom – Parafianom i Sympatykom, którzy przyczynili się do upiększenia i estetyki naszej świątyni – najpiękniejszej na szlakach kalwaryjskich dróżek. Życzymy, abyście się tutaj owocnie modlili, wygodnie siedzieli i żebyście zawsze dobrze się czuli w naszym kościele.

Stare ławki zostały dane do odnowienia i konserwacji, tak aby mogły być wykorzystane w przyszłości na zewnątrz kościoła.

 

Nasza parafia wraz z Panem Marianem Fujakiem organizuje 8-dniową autokarową pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 30. sierpnia do 6. września b.r. Całkowity koszt to 380 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej w zakładce “Aktualności”. Serdeczne zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.