11 Niedziela Zwykła – 13.06.2021 r.


Informujemy, że od dnia 20 czerwca b.r., tj. od przyszłej niedzieli Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski odwołuje dyspensę od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Zatem od przyszłej niedzieli mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej w kościele.

 

Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 10.00 dzieci klas 4-tych oraz ich rodziny będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Przy tej okazji pragnę serdecznie podziękować rodzicom za udekorowanie i posprzątanie kościoła, a także za dar ołtarza. Ojcu Kasjanowi – katechecie dziękujemy za całoroczny i czteroletni trud katechizowania i formowania dzieci, za jego dyspozycyjność i życzliwość.

 

Także dzisiaj 13. czerwca przeżywamy kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy Nieszporami o godz. 17.00. Następnie celebrowana jest Msza Święta godz.18.00 oraz wspólna modlitwa różańcowa przy wystawionym Najświętszy Sakramencie. Serdecznie zapraszamy.

 

W przyszłą niedzielę 20 czerwca w naszym kościele o godz. 10.00 będzie uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby miejsca na tej Mszy Świętej pozostawić dla rodzin i gości dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte o innych godzinach.

Spowiedź dzieci i rodzin przed I Komunią będzie w sobotę 19. czerwca o godz. 9.00.

 

Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana są sprawowane codziennie o godz. 17.30. Przychodźmy chętnie czcić Najświętsze Serce Jezusa zranione z miłości do nas.

 

Msza święta na zakończenie roku szkolnego będzie trochę wcześniej, to jest w najbliższy czwartek 17. czerwca o godz. 16.00. Podczas tej Mszy podziękujemy O. Fabianowi i O. Kasjanowi, naszym katechetom, za trud nauczania, życzliwość i świadectwo wiary.

 

W niedzielę 27 czerwca, podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 podziękujemy o. Fabianowi za jego dwuletnią posługę duszpasterską w naszej parafii. O. Fabian podejmie nowe obowiązki duszpasterskie w naszym klasztorze w Łęczycy. Życzymy o. Fabianowi, aby wsparty Bożą łaską, podejmował kolejne wyzwania ewangelizacyjne. Tak wczesna godzina podziękowania spowodowana jest tym, iż w tym samym dniu, Mszę Świętą Prymicyjną o godz. 11.00, będzie celebrował w swojej rodzinnej parafii, nasz nowy wikariusz o. Tomasz Kaczmarczyk i chcemy także wziąć udział w tej uroczystości.

 

Nasza parafia wraz z Panem Marianem Fujakiem organizuje 8-dniową autokarową pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 30. sierpnia do 6. września b.r. Całkowity koszt to 380 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej w zakładce “Aktualności”. Serdeczne zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.