1 Niedziela Wielkiego Postu – 1.03.2020


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Nabożeństwa pasyjne,
w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa:

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30,

Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 7.40,

Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Świętej z kazaniem pasyjnym
o  godz. 12.00.

Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej,
a także Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.

 

Dzisiaj po Mszy Świętej godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej.
W pierwszy czwartek, podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie
i zakonne. W pierwszy piątek Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30. W sobotę wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy przeciwko Jej Osobie.

 

W piątek od godz. 15.00 do północy w kościele III Upadku adorować będziemy Najświętszy Sakrament – porządek adoracji umieszczony jest na plakatach.

 

Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą Świętą, a w piątek spowiedź dzieci od godz. 16.00.

 

Już dzisiaj informujemy, że rekolekcje parafialne rozpoczną się 15. marca w 3. Niedzielę Wielkiego Postu. Prosimy, aby zarezerwować sobie czas na rekolekcje.

        

Tradycyjnie w czwartki Wielkiego Postu w “Piwnicy” przy kaplicy “Domu Kajfasza” oraz w piątki, w kościele “Trzeciego Upadku” o godz. 6.30 sprawowane są Msze św. z kazaniem pasyjnym i Gorzkie Żale.

Wyrażamy wdzięczność pewnej wielodzietnej rodzinie za ufundowanie nowego welonu eucharystycznego oraz drugiej, skromnie żyjącej rodzinie za ufundowanie kompletu obrusów wielkopostnych. To dary wdzięczności tych rodzin za łaski otrzymane od Pana Jezusa Miłosiernego i opiekę Matki Bożej.

 

Trwa peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego “Jezu, ufam Tobie” w naszej parafii. Otwierajmy nasze serca i domy Jezusowi, który przychodzi ze swoją łaską przebaczenia i miłosierdzia.

 

Duszpasterz Związków Niesakramentalnych w Archidiecezji Krakowskiej zaprasza osoby w niesakramentalnych związkach małżeńskich na dedykowane im Rekolekcje Wielkopostne, które odbędą się w dniach
9 – 11 marca 2020 r., o godz. 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego
w Krakowie – Na Wzgórzach Krzesławickich.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza “Gościa Niedzielnego” i “Źródła”.

 

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego,
z Bogiem przeżytego tygodnia i czasu Wielkiego Postu.