2 Niedziela Wielkiego Postu – 8.03.2020


 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj przypada Niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji Słowo Boże głosi O. Stanisław Smosna, który prawie 40 lat pracował jako misjonarz w Kongo w Afryce.

Trwa czas Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30,

Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 7.40,

Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. z kazaniem pasyjnymo  godz. 12.00.

Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.             Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a także Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji, można uzyskać odpust zupełny.

W przyszłą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii (w dniach 15 – 18 marca). Zachęcamy do zarezerwowania odpowiedniego czasu na udział w rekolekcjach oraz prosimy o modlitwę w intencji naszego rekolekcjonisty – O. Flawiana Bularza oraz duchowej odnowy naszej Parafii.

Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższy wtorek 10 marca
o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznawać i zgłębiać Boże Słowo.

            Dziękujemy Różom Żywego Różańca za złożoną ofiarę 500 zł na kwiaty do Bożego Grobu.

            Tradycyjnie w czwartki Wielkiego Postu w “Piwnicy” przy kaplicy “Domu Kajfasza” oraz w piątki, w kościele “Trzeciego Upadku” o godz. 6.30 sprawowane są Msze św. z kazaniem pasyjnym i Gorzkie Żale.

            Organizujemy wyjazd do Myślenic na Misterium Męki Pańskiej pt.
“W Nim było życie”. Bilety są bezpłatne, a ofiara dobrowolna składana jest po zakończeniu sztuki. Wyjazd jest w piątek 20 marca o godz. 18.00 sprzed kaplicy “Pożegnanie z Apostołami”. Płacimy 20 zł za przejazd busem. Są tylko 33 miejsca. Zapisy po Mszach Świętych w kancelarii.

Organizujemy także 3-dniową pielgrzymkę na beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego w dniach 5 – 7 czerwca b.r. Program jest religijno – patriotyczny związany z osobą Prymasa Tysiąclecia, który kochał Boga, Maryję, Kościół święty i Polskę. W programie m.in.: Msza Św. na Jasnej Górze i zwiedzanie sanktuarium. Po przyjeździe do Warszawy zwiedzanie Muzeum Narodowego. W drugim dniu: zwiedzanie kościoła Świętego Krzyża. Msza Święta w Pałacu Prezydenckim pod przewodnictwem osobistego kapelana Pana Prezydenta i zwiedzanie Pałacu.  Spacer po Starówce: katedra św. Jana z grobem prymasa Wyszyńskiego, Zamek Królewski, kolumna Zygmunta, Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza i pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Nawiedzenie kościoła św. Stanisława Kostki i grobu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz kościoła Opatrzności Bożej. W trzecim dniu: udział w uroczystej Mszy Świętej beatyfikacyjnej Sługi Bożego Prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po południu obiad i modlitwa w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Młodzieży w Warszawie – Siekierkach i powrót do Brodów. Dwa noclegi w 3* hotelu w Warszawie, śniadania i obiadokolacje, opieka doświadczonego pilota i wstępy do zwiedzanych obiektów. Koszt około 680 zł. Wpisowe 300 zł, adres i nr pesel dla ubezpieczenia i Biura Ochrony Rządu.

Trwa peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego “Jezu, ufam Tobie” w naszej parafii. Prosimy, aby przed przyjęciem obrazu przystąpić do spowiedzi świętej, a dniu przyjęcia obrazu uczestniczyć we Mszy Świętej i przyjąć Komunię Świętą.

            Spotkanie na temat odnawialnych źródeł energii odbędzie się w szkole podstawowej
w Lanckoronie w poniedziałek 9 marca o godz. 18.00.

Klub AA w sobotę 14.03.2020 zaprasza na Drogę Krzyżową o godz. 14:00

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Kobietom z racji przypadającego dzisiaj Ich Święta, a także Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia i czasu Wielkiego Postu.